Facebook Google+ Twitter

Światowy Dzień Książki. Warszawski ZTM "czyta" pasażerom

22 i 23 kwietnia warszawiacy korzystający z usług komunikacji miejskiej będą mogli posłuchać audiobooków. Z okazji Światowego Dnia Książki ZTM przygotowało do dyspozycji pasażerów 240 audiobusów, w których usłyszeć będzie można polskie i zagraniczne publikacje.

 / Fot. logo Światowego Dnia KsiążkiW tegoroczne Wielki Piątek oraz Wielką Sobotę na ulicach Warszawy pojawi się aż 240 audiobusów. W każdym z pojazdów emitowane będą audiobooki, czyli książki do słuchania. W ten sposób zarząd Transportu Miejskiego, firma Nokia oraz serwis audioteka.pl postanowił uczcić Światowy Dzień Książki.

Serwis warszawa.gazeta.pl podaje, że specjalne autobusy wyruszą na miasto już o godzinie 9, a do zajezdni wrócą dopiero o 20. W tym też czasie mieszkańcy stolicy będą mogli 'zetknąć' się z czytaną literaturą. Z głośników autobusów popłynie głos 14 audiobooków.

Czytaj też o cyklicznej akcji W24: Książka za Recenzję - mamy dla Was 14 pozycji

Jak twierdzą organizatorzy, celem akcji jest upowszechnienie literatury zarówno polskiej, jak i światowej. Projekt ma także przekonać słuchaczy, że audiobooki to rozwiązanie świetne dla zapracowanych, prowadzących intensywny tryb życia osób. Dzięki zainstalowaniu audiobooków na przykład w swoich telefonach warszawiacy będą mogli słuchać książek podczas jazdy komunikacją miejską. Według statystyk przeciętny mieszkaniec stolicy spędza dziennie 72 minuty w autobusach, tramwajach czy metrze. Ten czas z pewnością warto wykorzystać na nadrobienie zaległości w lekturze.

Do takich działań zachęca przede wszystkim serwis audioteka.pl, który udostępnia swoim użytkownikom bezpłatną aplikację "audiobook player", która pozwala na odsłuchiwanie czytanych książek na komórce. Po zainstalowaniu wystarczy "ściągnąć" jeszcze audiobooka i cieszyć się słuchowiskiem na co dzień.

Tegoroczna edycja akcji zwiększyła swój zasięg prawie 10-krotnie w porównaniu z rokiem ubiegłym.
Patronat nad akcją objęła prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Nie czekaj, zgłoś
się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

dovrjlag
  • dovrjlag
  • 13.07.2011 14:20

12sPOW <a href="http://lmowhhktdnjv.com/">lmowhhktdnjv</a>, [url=http://idugttcsjbie.com/]idugttcsjbie[/url], [link=http://joirimfaickx.com/]joirimfaickx[/link], http://yiobavqulodi.com/

Komentarz został ukrytyrozwiń

I owszem, czyta. Tylko, że paseżerowie nie mogą tego usłyszeć,jedynie kierowca. Nie raczą nawet głośników włączyć :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.