Facebook Google+ Twitter

Światowy Dzień Ludności w Śląskim Ogrodzie Botanicznym

Współautorzy: Barbara Podgórska

W Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie zaplanowano kolejne święto w ramach Śląskiego Kalendarza Ekologicznego – Światowy Dzień Ludności.

Dzień ten obchodzony jest od 1987 roku. 11 lipca tamtego roku liczba mieszkańców globu osiągnęła pięć miliardów.

- Choć liczebność populacji ludzkiej jest ważnym problemem współczesności, to jeszcze większym wydaje się być coraz szybciej rosnąca konsumpcja – twierdzi Małgorzata Szymańczyk z SOB. - Realnie zbliżamy się do granic pojemności ekosystemów Ziemi i musimy liczyć się z konsekwencjami zbyt dużej eksploatacji zasobów naszej planety.

- Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie jest instytucją badającą szanse pogodzenia rozwoju społecznego ze skuteczną ochroną środowiska naturalnego – dodaje Dr Bogdan Ogrodnik, zastępca dyrektora ŚOB ds. naukowych. - Dbanie o środowisko przyrodnicze nie jest działaniem przeciwko człowiekowi, ale w bezpośredni sposób warunkuje zdrowie i dobrobyt społeczeństw.

Od 14 do 15 lipca dyrekcja ŚOB zaprasza do odwiedzenia Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej. Obywać się tu ą warsztaty edukacyjno-artystyczne dla dzieci, kiermasz wyrobów ekologicznych i rękodzielnictwa, występy artystyczne. Zaplanowano zwiedzanie Centrum Edukacji wraz z przewodnikiem oraz wykłady o roli ogrodów botanicznych w Polsce oraz na temat przyczyn, przebiegu, leczeniu i zapobieganiu zawałom serca, który wygłosi lek. med. A. R.
Gutowski.

Program Dnia Ludności

Szczegółowe informacje na stronie internetowej www.sibg.org.pl.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.