Facebook Google+ Twitter

Światowy Dzień Modlitwy

W czasie Światowego Dnia Modlitwy miliony chrześcijan łączą się w pokucie i wspólnej modlitwie. W tym roku dzień ten wypada 31 maja.

Na początku drugiego tysiąclecia, chrześcijanie z Kapsztadu w Afryce Południowej odczuli po raz pierwszy zbiorowe Boże wezwanie do pokuty i modlitwy. Wierzący z całego państwa jednego dnia zapełnili sale, stadiony, a nawet prywatne mieszkania, by wspólnie modlić się o miasta i kraj.

W następnych latach podobne zgromadzenia zaczęto organizować jednego dnia w roku w różnych częściach Afryki. Z roku na rok w Afryce przyłączały się do modlitwy następne miliony osób z prawie wszystkich kościołów chrześcijańskich. I stamtąd właśnie wypłynęło wezwanie do wierzących całego świata.

W niedzielę Zielonych Świątek w 2005 roku odbył się pierwszy Światowy Dzień Modlitwy, w którym wzięło udział blisko 200 milionów osób. W kolejnych latach, w odpowiedzi na wezwanie do pokuty i modlitwy, gromadziło się coraz więcej chrześcijan. Ruch modlitwy wciąż się pogłębia, ludzie wylegają na ulice, wypełniają wielkie stadiony i place wiosek, małe grupy spotykają się w domach.

Wierni wołają do Boga przez całą dobę, kościoły jednoczą się w modlitwie o objawienie chwały Chrystusa i błogosławieństwo narodów. W tym roku Światowy Dzień Modlitwy, dzień, w którym chrześcijanie ze szczerymi sercami i wielką nadzieją zbiorą się na modlitwę to niedziela - 31 maja. W Warszawie spotkanie odbędzie się w Centrum Konferencyjno-Kongresowym Fundacji "Polska - Wiek XXI" ul. Bobrowiecka 9, w godzinach 11.00 - 13.00.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.