Facebook Google+ Twitter

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-11-14 12:13

Główne uroczystości Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych odbędą się w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie k. Tarnowa.

 / Fot. Stanislaw GazdaUroczystej mszy św. w intencji ofiar przewodniczyć będzie biskup polowy WP, gen. dyw. Tadeusz Płoski. Po mszy św., na placu obok sanktuarium wmurowany zostanie kamień węgielny pod pomnik, który ma upamiętniać ofiary wypadków drogowych. Zostaną też posadzone drzewa upamiętniające osoby, które zginęły w wypadkach od roku 1997 do 2008.

Doceniając wagę problemu bezpiecznych dróg oraz solidaryzując się z ofiarami wypadków komunikacyjnych, Zgromadzenie Ogólne ONZ - w nawiązaniu do istniejącej przed laty angielskiej organizacji RoadPeace i jej Europejskiego Dnia Pamięci – wystąpiło z inicjatywą ustanowienia trzeciej niedzieli listopada jako corocznego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Od czterech lat dzień ten jest dla całej społeczności międzynarodowej wyrazem pamięci o wszystkich poszkodowanych na drogach oraz ich najbliższych. Jest też okazją do podejmowania wielu przedsięwzięć mających na celu poprawę stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W najbliższą niedzielę tj. 15 listopada br. Wydział Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy oraz Parafia Wojskowa, Żandarmeria Wojskowa, Straż Pożarna i 10 Wojskowy Szpital Kliniczny organizują obchody Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Nad całością patronat objęli: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Rafał Bruski i Prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz.

Przedsięwzięcie rozpocznie się o godz. 9.00 Mszą św. za Zmarłych w wyniku wypadków drogowych. Przed Mszą św. w zakrystii można podawać nazwiska swoich Bliskich, którzy zginęli w wypadkach drogowych. W godz. 10.00 - 13.00 przed Kościołem Garnizonowym zorganizowana zostanie akcja w ramach, której wystawiony będzie punkt z materiałami profilaktycznymi, propagowanie wykorzystania organów osób tragicznie zmarłych w wypadkach drogowych oraz nauka udzielania pierwszej pomocy i zachowania się przy wypadku drogowym przypadkowych podróżnych.

---
Stanisław Gazda
http://bydgoszcz.naszemiasto.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.