Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

28620 miejsce

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy - program „W drodze na ratunek”

Czy potrafisz udzielić pierwszej pomocy i podtrzymać przy życiu ofiary wypadku, do momentu przybycia służb medycznych? Nie? Czas nadrobić te braki! W ramach programu "W drodze na ratunek" premiera Karty SOS.

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że „w ostatni wakacyjny weekend na polskich drogach doszło do 347 wypadków, w których zginęło 39 osób, a 438 zostało rannych. Policja zatrzymała także 1890 nietrzeźwych kierujących. Tylko część kierowców posłuchała policyjnych apeli o bezpieczną jazdę i rozsądek na drodze.”

W 2010 roku miało miejsce 38 776 wypadków, w których zginęły 3 902 osoby, a 48 872 zostało rannych. Statystki mówią same za siebie - cały czas istnieje potrzeba edukacji społeczeństwa, w zakresie bezpiecznych zachowań na drodze.

Program „W drodze na ratunek” został stworzony, aby podnieść społeczną świadomość i umiejętności udzielania pierwszej pomocy, a także wskazać ludziom właściwą postawę obywatelską.

Często, o dalszym losie ofiar wypadku decyduje właściwa reakcja świadków. Wielu tragedii można byłoby uniknąć, gdyby kierowcy potrafili zabezpieczyć miejsce wypadku, wezwać służby ratownicze i podjąć podstawowe czynności związane z udzieleniem pierwszej pomocy, by podtrzymać przy życiu ofiary wypadku.

W trosce o edukację ratowniczą kierowców, powstała Karta SOS. Opracowana w formacie Z-Card przez Agencję Rotomedia, a merytorycznie przez przez Centrum Ratownictwa EDU-MED i oficjalnie zaaprobowana przez Polską Radę Resuscytacji, stanowi kompletną instrukcję udzielania pierwszej pomocy oraz osobistą kartę zdrowia i ICE.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.