Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7275 miejsce

Światowy Dzień Spokoju Wewnętrznego

W niektórych kulturach, wewnętrzny spokój jest określany jako stan oświecenia, czy świadomości. A żeby go osiągnąć, trzeba poznać samego siebie

 / Fot. www.(internet) Światowy Dzień Spokoju Wewnętrznego przypada 21 marca. Dlaczego ? Z dwóch powodów . W tym dniu rozpoczyna się wiosna, a wraz z nią rodzi się nadzieja na harmonijne odrodzenie, również w tym dniu na świat przyszła Śri Matadźi Nirmala Dewi twórczyni metody medytacyjnej o nazwie Sahadża Joga/ www.sahajayoga.pl/.

Pierwsze obchody Dnia na rzecz Spokoju Wewnętrznego w 2014 r. okazały się wielkim sukcesem . Sukces wydarzenia przyciągnął uwagę środków rozmaitych masowego przekazu informacji, zarówno na poziomie krajowym, jak i również międzynarodowym. Wiadomości o Dniu Spokoju Wewnętrznego dotarły do 5 milionów ludzi na całym świecie.
Jedną z metod do uzyskania wewnętrznego spokoju jest medytacja, która podkreśla starożytne tradycje. Medytacja znalazła również potwierdzenie w licznych współczesnych badaniach medycznych i naukowych. Korzyści z uprawiania metydacji i yogi można podzielić na 3 kategorie: Korzyści fizyczne, korzyści emocjonalne, korzyści psychiczne. Poza tym oczyszcza i uzdrawia ciało, wzbogaca serce, wycisza umysł, uczy dystansu i koncentracji, pomaga w walce ze stresem, jest zarówno ścieżką życia jak i drogą rozwoju duchowego.

W kraju działa wiele oddziałów stowarzyszeń Sahaja Yoga . Również w Zabrzu od roku 2009 zajęcia odbywają się w każdą środę w siedzibie Centrum Organizacji Pozarządowej. Na zajęcia uczęszczają ludzie w różnym wieku – mówi Joanna Nestorowicz jedna z wielu założycielek Stowarzyszenia. Uczestnicy, którzy regularnie przychodzą na zajęcia odzyskali spokój wewnętrzny, lepsze samopoczucie, koncentracje a przede wszystkim radość życia.
Jolanta Maria Budniak

W artykule wykorzystano materiały :
http://sahajayoga.pl/sahaja-yoga/swiatowy-dzien-spokoju-wewnetrznego/
http://www.berzinarchives.com/web/pl/archives/approaching_buddhism/introduction/finding_inner_peace_fulfillment.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.