Facebook Google+ Twitter

Światowy Dzień Targów z inicjatywy Polski

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-09-09 12:25

Prezes Polskiej Izby Przemysłu Targowego A.Byrt wystosował list do Prezydenta Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego (UFI) z propozycją ustanowienia Światowego Dnia Targów. To pierwsza taka propozycja.

Idea Światowego Dnia Targów podkreśla ich znaczenie dla rozwoju gospodarczego. Jest to szczególnie ważne dzisiaj, w dobie globalnego kryzysu, gdzie bezpośrednie relacje i kontakty, tak typowe dla wydarzeń targowych, budują zaufanie w biznesie przyczyniając się do jego rozwoju
– mówi jeden z inicjatorów pomysłu - Adam Gabrysiak - Wiceprezes Rady Izby.

Proponowany przez wnioskodawców termin ŚDT - 15 kwietnia - nie jest przypadkowy. To data powstania UFI w 1925 roku. Choć najstarsze targi organizowane są od 800 lat w niemieckim Lipsku, to jednak polska izba branżowa wyszła z inicjatywą ustanowienia Światowego Dnia Targów.

2011 rok jest czasem ważnych jubileuszy targowych w Polsce. 190 lat temu, w 1821 roku, odbyła się w Warszawie, w byłym Królestwie Polskim, pierwsza wystawa rolniczo-przemysłowa, zdominowana przez Polaków. 90 lat temu, 28 maja 1921 roku, otwarto pierwszy Targ Poznański.To dobry pomysł aby właśnie teraz wyjść z taką inicjatywą i to właśnie z Polski – mówi Alojzy Kuca, ekspert i publicysta targowy z expovortal.com – jeden z entuzjastów ustanowienia święta targów.

Mamy nadzieję, że Światowy Dzień Targów zwróci uwagę międzynarodowego biznesu i szerokiej publiczności, w tym mediów, na instytucje i przemysł targowy.
Myślę, że to święto będzie dobrą okazją do uhonorowania wszystkich pracujących na rzecz targów
- mówi Andrzej Byrt, Prezes Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego.

Znaczenie targów jako skutecznego instrumentu komunikacji biznesowej i marketingu w strategii przedsiębiorstw nadal jest duże. Po okresie recesji gospodarczej rynek targowy na świecie ponownie wykazuje tendencję wzrostową. Potwierdzają to badania „Barometr targowy” organizowane przez UFI.

Tym bardziej warto zwrócić uwagę na rolę targów w rozwoju międzynarodowego biznesu i handlu. Od wielu lat targi mają bowiem ogromną zasługę w budowaniu nowoczesnej cywilizacji. Chcę także
podkreślić wyjątkową, metropolitarną, albo inaczej mówiąc, miastotwórczą funkcję targów. To jedno z sześciu najważniejszych kryteriów wyróżnione w Koncepcji Przestrzennego Zagospodarowania Kraju w części poświęconej obszarom metropolitarnym
- dodaje Andrzej Byrt.


Magdalena Kaczmarek
materiał opublikowany pierwotnie na 24gazeta.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ss
  • ss
  • 07.10.2011 01:41

.


WYNIKI WYBORÓW: PIS-55%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM.TYLKO J. KACZYŃSKI i PIS - Ludzie mówią i piszą : DZIĘKUJEMY POboszewi-czerwoną kartką -piroman traci nerwy, tupie,wykazuje agresję,destabilizuje,lekceważy,skandalicznie się zachowuje, grozi...? Zagłosujmy TYLKO na J.KACZYŃSKIEGO i PIS,aby mógł SAMODZIELNIE rządzić UCZCIWIE POLSKĄ -skończmy z tym (NIE)rządem . Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom POligłupów,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?,POligłupy?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ - nie głosujmy na nich.Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.