Facebook Google+ Twitter

Światowy Dzień Turystyki w województwie łódzkim

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego zaprasza na obchody Światowego Dnia Turystyki, które odbędą się 21-22 września na terenie Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym przy ulicy Wycieczkowej 86 w Łodzi.

Światowy Dzień Turystyki to święto turystyki obchodzone każdego roku już od 1979 roku. Zostało ustanowione przez Światową Organizację Turystyki (UNWTO), do której nasz kraj należy od 1975 roku. Celem tego święta jest (jak przeczytamy na Wikipedia.pl) "podniesienie świadomości na temat roli, jaką odgrywa turystyka w ramach społeczności międzynarodowej i pokazania, jak wpływa na społeczne, kulturowe, polityczne i ekonomiczne wartości na całym świecie".

Łódzkie obchody wypełnione będą wieloma atrakcjami dla dorosłych i dzieci. Będzie można skorzystać z nauki jazdy konnej, nauce gry w golfa czy też uczestniczyć w warsztatach plastycznych. Inną atrakcją będzie możliwość obejrzenia walk wczesnośredniowiecznych, spróbowania jadła od uroczej Słowianki, postrzelania z łuku z Wikingiem czy obejrzenia pokazu wyrobu biżuterii we wczesnośredniowiecznej wiosce.

Na amatorów wyzwań czekać będzie ścianka wspinaczkowa i most linowy.
Oprócz tego, 21 i 22 września każdy chętny, pieszo, rowerem lub autokarem będzie mógł wyruszyć na wycieczki tematyczne z przewodnikiem np. Łódź Wielokulturowa, Łódź Filmowa, Łódź Fabryczna czy spacer po lesie łagiewnickim. Nie zabraknie konkursów i wystaw.

Szczegółowy program obchodów można znaleźć TUTAJ

W czasie imprezy funkcjonować będzie specjalna linia turystyczna Światowych Dni Turystyki 51T.

Pobierz Rozkład jazdy autobusu 51T Łagiewniki-Wycieczkowa

Pobierz Rozkład jazdy autobusu 51T Wycieczkowa-Łagiewniki

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.