Facebook Google+ Twitter

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą – akademiki na niebiesko

W sobotę 13 listopada wieczorem studenci - mieszkańcy miasteczek akademickich w Warszawie, w Łodzi i w Gdańsku przyłączyli się do obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, wyrażając solidarność z diabetykami.

Zastrzyk z insuliny. / Fot. PRZEMEK ŚWIDERSKIPoprzez wyświetlenie niebieskich, świetlnych kręgów na budynkach akademików, w których mieszkają do akcji włączyli się studenci zamieszkujący akademik „Żwirek” Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Żwirki i Wigury 95/97 w Warszawie, Dom Studenta nr 2, ul. Traugutta 115B w Gdańsku, Dom Studenta nr 7 Politechniki Łódzkiej przy al. Politechniki 9 w Łodzi, Dom Studenta nr Uniwersytetu Łódzkiego „Olimp”, przy ul. Lumumby 12 w Łodzi. W niedzielę 14 listopada o 19 do akcji dołączą studenci w Domu Studenckim Ikar Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Akademickiej 6 w Rzeszowie.

W obchody można się włączyć też na Facebooku. Na stronie http://www.facebook.com/mampasje, poświęconej cukrzycy i diabetykom, można pobrać logo akcji, wkleić je jako swoje zdjęcie profilowe i w ten sposób solidaryzować się z ludźmi z cukrzycą.

W niedzielę 14 listopada od godz. 16 niebieskie światło otoczy Wieżę Ratuszową w Krakowie na Rynku Głównym. Do godziny 16 w namiotach wokół Małego Rynku będzie można bezpłatnie zbadać poziom cukru we krwi, ciśnienie tętnicze, poziom cholesterolu, hemoglobiny glikowanej, tkanki tłuszczowej i masy ciała, skonsultować się z lekarzem diabetologiem czy dietetykiem. Ponadto na rynku odbywać się będą pokazy nordic walking, szkolenia z udzielania pierwszej pomocy, koncerty, pokazy taneczne i konkursy z nagrodami dla dzieci i dla dorosłych. A już od 10 na Małym Rynku zbierać będą się diabetycy, ich bliscy i wszyscy ci, którzy 14 listopada zechcą solidaryzować się z ludźmi z cukrzycą. Wezmą oni udział w Marszu Diabetyków z Przyjaciółmi, który rozpocznie się o godzinie 11. Marsz ten jest organizowany w ramach ogólnoświatowej akcji Global Diabetes Walk.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Kamil Wasilewski
  • Kamil Wasilewski
  • 10.01.2011 12:28

Witam, osobiście polecam krem PROGENIC

Można go kupić jedynie przez: genimed.net

Najważniejsze, że faktycznie działa (w końcu jest rekomendowany przez PSD), tak jak jest to opisane. Dla mnie rewelacja :)

Powodzenia

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Tadeuszu!
To nie było pisane po to, aby kogoś zawiadamiać , tylko chciałam opowiedzieć jak kiedyś leczyło się cukrzycę a jak jest teraz. Poza tym to było 19 lat temu, a więc teraz nie czas zawiadamiać prokuraturę. Czas leczy rany, nauczyłam się żyć sama.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Wando, jeżeli ma pani jakiekolwiek podejrzenia należy powiadomić prokuraturę, to nie jest dobre miejsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cieszę się, że coś się ruszyło wokół choroby cukrzycy. Kiedy mój mąż chorował na cukrzycę nie było tak wspaniale, poza jednym plusem: insulina była za darmo. To było w latach osiemdziesiątych XX wieku. Teraz są specjalne aparaty do wstrzykiwania insuliny, aparaty do mierzenia cukru we krwi, ale podobno za insulinę trzeba płacić, podobno, tak słyszałam. Jak mąż mój chorował robiłam mu zastrzyki insuliny strzykawkami, które trzeba było sterylizować w sterylizatorze, a więc gdziekolwiek się jechało trzeba było zabierać ze sobą sterylizator. Poza tym trzeba było chodzić do szpitala do badania krwi na cukier, według terminu jaki wyznaczyła pani doktór opiekująca się cukrzykami. Przez około 12 lat wszystko było ok., wszystko było pod kontrolą i uregulowane podawanie insuliny. Nie wiedzieliśmy co to jest niedocukrzenie, albo nadmiar cukru. Niestety do czasu kiedy lekarka nie zaczęła eksperymentować z insuliną i zdrowiem mojego męża. Zmieniła dawki, zmieniła rodzaj insuliny i zaczęły się kłopoty. Mąż zgłaszał p. doktór, że się źle czuje, pani doktór powiedziała, że to niemożliwe. i zaczęły się powikłania, cukrzyca rzuciła się na nerki i mąż zmarł na uremię. Miał 51 lat.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przywróciłem :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Mazewski sprawdź pan najpierw gdzieś co to jest spam, bo narażasz się pan na śmieszność.
Wyraziłem swoje zdanie cytuję : -

''Strasznie się przyłączyli, zapalili światło.''

koniec cytatu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Strasznie się przyłączyli, zapalili światło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.