Facebook Google+ Twitter

Światowy Dzień Walki z Rakiem: happening, bezpłatne badania

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-02-03 13:44

Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem 4 lutego 2014 r. od godz. 16.00 zapraszamy do wspólnej zabawy na lodowisku na Rynku Starego Miasta. Na odwiedzających czekają treningi łyżwiarskie, happening i bezpłatne badania profilaktyczne.

• 16:00 – na lodowisku rozpocznie się specjalny trening „Prostych Kroków”. Przy okazji będzie można przyjrzeć się z bliska umiejętnościom profesjonalnych łyżwiarzy wyczynowych i rekreacyjnych. Wydarzenie urozmaicą widowiskowe pokazy profesjonalnych łyżwiarzy figurowych z Towarzystwa Łyżwiarstwa Figurowego „Walley”.

• 17:00 – na lodzie rozpocznie się wspólny taniec „Prostych kroków”

• 16:00 - 19:00 na Placu zamkowym będzie można wykonać badania profilaktyczne m.in. morfologię krwi oraz test na obecność wirusa HCV

„Rak. To się leczy!”, ING Życie oraz kampania Ruchu Społecznego Polskie Amazonki „Apetyt na życie” kolejny rok działają na rzecz profilaktyki nowotworów. W Światowy Dzień Walki z Rakiem łączą siły i organizują wspólną, niestandardową akcję połączoną z badaniami profilaktycznymi.

Wstęp na lodowisko jest wolny. Łyżwy można wypożyczyć na miejscu lub przyjść z własnym sprzętem. Osoby, które wystąpią w finałowym tańcu na lodzie oraz osoby, które skorzystają z bezpłatnych badań, otrzymają pamiątkową koszulkę akcji oraz symboliczną, zdrową pomarańczę.

W ramach kampanii „Apetyt na życie” uruchomiony zostanie specjalny gabinet ginekologiczny, w którym będzie można wykonać USG piersi i narządów rodnych oraz gabinet dermatologiczny, oferujący konsultacje pod kątem profilaktyki czerniaka. Gabinety będzie można odwiedzić bezpłatnie od lutego do końca kwietnia w ursynowskiej placówce Onkolmed. Z kolei z konsultacji genetycznych będzie można skorzystać w Poradni Genetycznej Genomed.


Szczegółowe i aktualne informacje na temat wydarzenia znajdują się na stronach: www.ruchspoleczny.org.plwww.rak.tosieleczy.pl, www.ruchspoleczny.org.pl oraz FB.com/PolskieAmazonkiRuchSpoleczny i FB.com/Rak.ToSieLeczy.

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1440843779480789/
(Agnieszka Bemowska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.