Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

18575 miejsce

Światowy Kongres IKAR-CISA Krynica Zdrój zaprasza dziennikarzy

Polska, za pośrednictwem GOPR, jest organizatorem Światowego Kongresu IKAR-CISA, który odbędzie się w październiku Krynicy Zdroju.

 / Fot. LogoPolska za pośrednictwem Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego została organizatorem światowego Kongresu IKAR-CISA - Krynica Zdrój - od 3.10.2012 do 6.10.2012.

Honorowy patronat nad kongresem objął prezydent RP Bronisław Komorowski, który zapowiedział swój osobisty udział w kongresie.

Organizacja IKAR-CISA (Międzynarodowa Komisja Ratownictwa Górskiego) istnieje od 1948 roku, zrzesza 65 organizacji ratownictwa górskiego z 31 krajów świata. Obrady kongresu są platformą do wymiany doświadczeń i okazją do wspólnego sprawdzenia i porównania możliwości, umiejętności i technik ratowniczych.

Polskie ratownictwo górskie cieszy się dużym uznaniem. Przyznanie Polsce organizacji kongresu łączy się z jubileuszem 60-lecia powstania Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i jest szczególną okazją do pokazania osiągnięć i doświadczeń ratowników GOPR. Kongres odbywa się co roku w innym miejscu na świecie.

W trakcie kongresu delegaci pracują w czterech komisjach: ratownictwa z powietrza, ratownictwa naziemnego, ratownictwa medycznego i ratownictwa lawinowego. Uczestnicy omawiają szczególne wydarzenia w ratownictwie górskim za rok poprzedzający Kongres, dyskutują o poprawie bezpieczeństwa ratowników górskich, zapobiegania wypadkom. Prezentują nowe sposoby ratownictwa górskiego oraz zapoznają się z nowym specjalistycznym sprzętem ratowniczym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.