Facebook Google+ Twitter

Światowy kryzys dotknął nawet Indie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-21 06:57

W Indiach w ciągu ostatnich miesięcy ponad pół miliona ludzi straciło zatrudnienie - wynika z informacji indyjskiego resortu pracy. To skutki spadku światowej koniunktury i ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego.

Najwięcej pracowników zwolniono w zakładach przemysłu tekstylnego, motoryzacyjnego oraz w sektorze usług informatycznych. Władze przyznają, iż opublikowane dane nie odzwierciedlają w pełni skali kryzysu. Według niezależnych analityków od września ubiegłego roku pracę straciło bowiem około 2 milionów zatrudnionych.

Przedstawiciele indyjskiego resortu pracy zapewniają, iż władze będą dokładały starań, by ograniczyć rosnącą liczbę bezrobotnych. Zapowiedziały, że będą ratowały miejsca pracy nawet za cenę obniżenia wynagrodzeń. W ostatnich miesiącach spadły one w Indiach średnio o 3,5 proc. Jeszcze do niedawna rząd indyjski zapewniał, że kraj nie odczuje światowego kryzysu gospodarczego, a gospodarka jest w doskonałym stanie.

Wzrastające bezrobocie jest efektem spadku popytu wewnętrznego oraz zmniejszenia eksportu produktów indyjskich na rynki światowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.