Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6432 miejsce

Swiątynia z Vang w Karpaczu

Popularnie zwana kościołem Wang, norweski stavkirke, swą nazwę zawdzięcza dalekiemu Vang. Vang to gmina w okręgu Oppland, którego stolicą jest olimpijskie Lillehammer, oddalone od Karpacza o 1400 kilometrów.

1 z 15 Następne zdjęcie
Zdjęcie: fot. R.Grzeszczyk Świątynia na tle Karkonoszy. Dominująca kamienna wieża nie ma nic wspólnego z oryginalną konstrukcją stavkirke.
fot. R.Grzeszczyk Świątynia na tle Karkonoszy. Dominująca kamienna wieża nie ma nic wspólnego z oryginalną konstrukcją stavkirke.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Sposób w jaki są połączone elementy tej budowli to prawdziwe mistrzostwo.
Byłem tam, lecz nie zrobiłem takich zdjęć jak te! Poza tym dużo informacji pod zdjęciami rozjaśniło moje spojrzenie na ten obiekt.
Dzięki ci Grzegorzu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki Niemcom mamy tą świątynię skandynawską w Karpaczu.

Byłem widziałem, czułem...bardzo jest ciekawa i ładnie ulokowana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Podziwiałam go już wcześniej. Jednym takim cackiem może poszczycić się Szwecja, a nasz - dobrze nazwałeś - to rzeczywiście taki "cukiereczek" :) Piękne fotografie wyjątkowego obiektu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu, porównaj go z oryginalnym stavkirke z Borgund (link - zamieściłem wcześniej relację. Kościółek spod Śnieżki to cukiereczek w stosunku do surowych oryginałów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kościółek robi wrażenie, szczególnie we wnętrzu dotarła do mnie jego ciekawa historia. Miałam szczęście go zwiedzić i poczuć zapach tego starego drewna. Wewnątrz panuje lekki półmrok, ale on nadaje temu miejscu ten szczególny klimat. Jeśli mnie pamięć nie myli zwiedzać go można tylko w niewielkich grupach z przewodnikiem. Dziękuję za możliwość podziwiania kościółka - tym razem wirtualnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.