Facebook Google+ Twitter

Świdnica mówi "nie" hazardowi

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-10-21 16:40

Brak zwolnień z podatków od nieruchomości dla właścicieli punktów, w których znajdują się automaty do gier - nad takim projektem już na początku listopada głosować będzie Rada Miejska w Świdnicy.

W Świdnicy liczącej 60 tys. mieszkańców w tej chwili jest już aż 115 punktów, w których można grać na automatach do tzw gier nisko wygrywalnych, czyli po prostu na jednorękich bandytach. Gdzie nie spojrzeć, takich miejsc pojawia się jak grzybów po deszczu.

Czy jednak pomysł prezydenta Świdnicy Wojciecha Murdzka ma szansę powodzenia? W projekcie czytamy między innymi o "wykluczeniu ośrodków gry i punktów gry z możliwości uzyskania jakiejkolwiek pomocy publicznej". Ten zapis w świetle konstytucji, która daje każdemu równe szanse zarówno w życiu publicznym jak i gospodarczym, wydaje się być szczególnie kontrowersyjny.

Warto także wspomnieć o istnieniu gospodarki rynkowej a także o fakcie, że nikt nie jest zmuszany do grania w takie gry i przebywania w takich lokalach

Jednak to troska o ludzi szczególnie zdaje się przyświecać temu projektowi. Prezydent Murdzek już teraz zapowiedział bowiem, że nie pozwoli drenować kieszeni mieszkańców miasta a automaty - co jest prawdą - dają złudne marzenia na szybkie wzbogacenie się.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.