Facebook Google+ Twitter

Świdnica: Ranni w wypadku czują się lepiej, kierowca ma opiekę psychologa

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-28 20:21

Poszkodowani we wczorajszym wypadku autokaru w Świdnicy czują się lepiej, ale wszyscy pozostaną pod opieką psychologów. Rano szpital opuściły dwie osoby, do wieczora do domów wróci kolejnych 6. Dłuższe leczenie czeka jeszcze czworo rannych, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. W sumie w szpitalach w Świdnicy, Wałbrzychu i we Wrocławiu pozostanie 8 osób, w tym 5 dzieci.

Autokarem, który wbił się w wiadukt kolejowy, jechało 45 uczniów szkoły podstawowej w Bystrzycy Górnej. Wójt gminy wiejskiej Świdnica Teresa Mazurek zapewnia, że opieką psychologiczną zostanie już w poniedziałek objęta cała placówka.

Także w poniedziałek można się spodziewać przesłuchania kierowcy. Mężczyzna wciąż jest w szoku i pozostaje w szpitalu, w asyście policji.

Prokurator Rejonowy w Świdnicy Marek Rusin poinformował, że są podstawy do postawienia mężczyźnie zarzutu nieumyślnego spowodowania zagrożenia w ruchu lądowym. Śledczy czekają, by lekarze pozwolili na przesłuchanie kierowcy. Pozostaje on pod opieką psychologów, niewykluczona jest także interwencja psychiatry.

Autokar był sprawny, kierowca miał wszystkie potrzebne uprawnienia i wieloletnie doświadczenie. Wciąż nie wiadomo, dlaczego wjechał pod zbyt niski dla autokaru wiadukt.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.