Facebook Google+ Twitter

Świdnica. Strażacy - ochotnicy zlecali podpalenia piromanowi

Policjanci ze Świdnicy w województwie dolnośląskim zatrzymali czterech młodych strażaków z miejscowej OSP, którzy zlecali pożary budynków gospodarczych, aby potem je gasić. Wpadł też ich 18-letni wspólnik, który dokonywał podpaleń.

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Wikimedia Commons – repozytorium wolnych zasobówKara ośmiu lat pozbawienia wolności grozi pięciu mężczyznom, którzy doprowadzili latem tego roku do kilku pożarów na terenie gminy Świdnica w województwie dolnośląskim. Wczoraj zatrzymali ich funkcjonariusze policji.

- Wszyscy sprawcy są mieszkańcami gminy i mają po 18 i 19 lat - powiedziała Wiadomościom24.pl st. asp. Katarzyna Czepil, oficer prasowy świdnickich policjantów.

Młodzi strażacy miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej wpadli na pomysł, aby zarabiać na akcjach gaśniczych. W tym celu namówili swojego rówieśnika, aby dokonywał podpaleń obiektów gospodarczych. W zamian za to otrzymywał od swoich zleceniodawców część pieniędzy, które ci dostawali za gaszenie pożaru.

18-letni piroman wzniecił kilka pożarów: podpalał stodoły, budynki gospodarcze, komórki oraz słomę. Straty poniesione przez właścicieli tych obiektów oszacowane zostały na kwotę 20 tys. złotych.

Zatrzymani przyznali się do popełnienia przestępstw, a na czas śledztwa został zastosowany wobec nich dozór policyjny oraz poręczenia majątkowe.

Jak informuje rzecznik prasowy Urzędu Gminy w Świdnicy, Janusz Waligóra, każdy strażak Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymuje za udział w akcji gaśniczej ekwiwalent pieniężny w wysokości ok.18,50 zł za godzinę, co szczegółowo określają przepisy ogólnokrajowe.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.