Facebook Google+ Twitter

Świdnik: Gazela Biznesu nie płaci pracownikom

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2010-03-09 14:27

Regionalna gala Gazel Biznesu, rankingu organizowanego przez dziennik Puls Biznesu, odbędzie się we wtorek w salonie Mercedesa. Tegoroczna edycja budzi ogromne kontrowersje wśród pracowników jednej z wyróżnionych firm.

Dziewiąte miejsce w Polsce i pierwsze na Lubelszczyźnie na liście Gazel Biznesu zajęła firma Świdnik Trade, produkująca przyczepki samochodowe. Według rankingu, spółka może się pochwalić obrotem wynoszącym ponad 27 mln zł i blisko dziewięciokrotnym wzrostem przychodu w 2009 r.

- Zatkało mnie, kiedy się o tym dowiedziałem. Pan prezes może się pochwalić również tym, że firma stale zalega z wypłatami dla załogi i tym, że niedawno zwolniono dziesięciu z nas - oburza się jeden z pracowników.

O sytuacji w świdnickiej spółce pisaliśmy na początku stycznia tego roku. Wtedy firma nie wypłaciła pensji przez dwa kolejne miesiące. Zdesperowani pracownicy rozpoczęli protest. W konsekwencji produkcja w zakładzie została wstrzymana. Pracownicy skarżyli się też, że byli straszeni zwolnieniami.

Zaraz po tym Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadziła kontrolę w Świdnik Trade. Inspektorzy wydali 11 decyzji zobowiązujących pracodawcę do wypłaty należności za listopad i grudzień. Skierowano też zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa związanego z zaległościami płacowymi.

Mimo wielu prób, nie udało się nam w poniedziałek porozmawiać z Tomaszem Snopkiem, prezesem Świdnik Trade.

http://lublin.naszemiasto.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.