Facebook Google+ Twitter

Świdry. Biała szkoła pod smrekami

Wjechali kolejką na Gubałówkę, byli na Wielkiej Krokwi. Odwiedzili najstarszy drewniany kościół w Zakopanem, sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, cmentarz na Pęksowym Brzyzku i grób Kornela Makuszyńskiego.

 / Fot. Archiwum ZS w ŚwidrachUczniowie klas II – VI Zespołu Szkół w Świdrach na początku marca br. przebywali na Podhalu.

W ramach zajęć białej szkoły uczniowie ze Świdrów poznawali historię i kulturę Podhala, zwiedzali Zakopane, szusowali na  / Fot. Archiwum ZS w Świdrachstokach w Białym Dunajcu, Zakopanem i Czarnej Górze.

Zażywali relaksujących kąpieli w basenach termalnych w Gorącym Potoku.

 / Fot. Archiwum ZS w ŚwidrachDrużyna w składzie: Hubert Suchodolski, Piotr Szczygielski, Kacper Ptasiński, Magdalena Oskroba, Julia Stolarczyk, / Fot. Archiwum ZS w Świdrach Błażej Śledź, Bartosz Świderski, Antoni Stolarczyk oraz Katarzyna Oskroba uczestniczyła w XXII Ogólnopolskim Podhalańskim Rajdzie Narciarskim i zajęła piate miejsce w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz szóste w klasyfikacji województw.

W innych konkurencjach sportowych dzielnie spisywali się Kacper Ptasiński i Piotr Szczygielski, a szczegółową wiedzą o Podhalu wykazał się Hubert Suchodolski.

W drodze powrotnej zwiedzili Kraków.

Na rynku Starego Miasta podziwiali Wieżę Mariacką i Sukiennice.

Zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia przy pomniku Adama Mickiewicza, objadali się słynnymi bajglami i oscypkami.

 / Fot. Archiwum ZS w ŚwidrachUczniowie wrócili dumni z wywalczenia wysokiego piątego miejsca i zadowoleni, że udało się im tyle zwiedzić i poznać krajobraz południowej Polski.

Wyjazd zorganizowała i opiekę nad uczniami sprawowała Marzena Szczygielska, za co uczestnicy i ich rodzice są ogromnie pani Marzenie wdzięczni.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.