Facebook Google+ Twitter

Święcenie płockich dwóch i czterech kółek

Ksiądz wyjechał na hulajnodze, ubrany w kamizelkę odblaskową, gogle i kask - w płockim kościele farnym odbyły się coroczne święcenia aut i motocykli.

Święcenie aut i motocykliŚwięcenie aut i motocykliCoroczne święcenia pojazdów odbywają się pod nazwą Autofara. Jest to już ich czwarta edycja, która oficjalnie rozpoczyna sezon motoryzacyjny w Płocku. Kilkadziesiąt aut i motocykli przyjechało dziś przed kościół.

O 12.30 rozpoczęła się msza w intencji Święcenie aut i motocykliwszystkich kierowców i ofiar wypadków drogowych. Zaraz po Ewangelii z zachrystii naŚwięcenie aut i motocykli hulajnodze wyjechał ksiądz, a na sobie miał odblaskową kamizelkę, gogle oraz kask. Jego kazanie, było inscenizacją. Na znakach drogowych pokazywał jak można żyć i jak korzystać ze znaków w swojej wierze, a także jakie znaki mogą nas prowadzić nie tylko na drodze i jakie kojarzą się z naszą wiarą. Ksiądz przedstawił także części roweru, którym nie da się jeździć, jeśli nie będzie kompletny. Tak samo jest z naszym życiem.Fot. Damian KazakŚwięcenie aut i motocykli

Poprzez święcenie aut chcemy uczcić rozpoczęcie sezonu i zabezpieczyć się przed nieprzyjemnymi zdarzeniami. Dziś na Starym Rynku w Płocku auta ustawiały się już od południa. Ksiądz święcił pojazdy słowami: Bezpiecznej jazdy z Bogiem! Oby taka była. Sezon można uznać oficjalnie za rozpoczęty! Szerokiej drogi!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.