Facebook Google+ Twitter

Święcenie potraw przed zgierską Golgotą

Dziś o godzinie 11 kapelan z Jednostki Wojskowej w Zgierzu ks. Tomasz Skupień przed „zgierską Golgotą” poświecił wielkanocne potrawy. Życzenia składał budowniczy symbolicznego grobu Chrystusa Bernard Zboiński.

Święcenia pokarmów dokonał ks Tomasz Skupień, obok stoi autor Golgoty pan Bernard/fot. Paweł WężykW tym samym miejscu, gdzie od 10 lat Bernard Zboiński wystawia bożonarodzeniową szopkę świąteczną, w tym roku zbudował symboliczny grób Jezusa Chrystusa. Budowla zwana zgierską Golgotą od kilku dni wzbudza podziw mieszkańców Zgierza. I nie tylko.

W sobotę o 11 kapelan wojskowy ks. Tomasz Skupień poświęcił tu pokarmy przyniesione w koszyczkach przez wiernych. Do życzeń świątecznych dołączył się autor budowli - Bernard Zboiński, który serdecznie dziękował licznie przybyłym mieszkańcom Zgierza.

Na zbudowanej z kamieni górze stoją dwa krzyże, góra ozdobiona jest kwiatami i krzewami. Z tyłu jest wejście do groty której strzeże dwóch wyrzeźbionych z drewna rycerzy. Wewnątrz znajduje się owinięta w całun figura Jezusa. Wierni przed grobem Jezusa/ fot. Paweł Wężyk


Pan Bernard podczas prac przy budowie złamał rękę i przez moment wydawało się, że zakończenie budowli przed świętami nie będzie możliwe. Jednak dzięki młodzieży, z okolicznych bloków, która chętnie pomagała udało się ją dokończyć.

Zgierska Golgota znajduje się na osiedlu 650-lecia przy ulicy Parzęczewskiej, obok bloku nr 10a.


W tym miejscu znajduje się również „Kopiec Jeża".
Życzenia świąteczne składa autor zgierskiej Golgoty pan Bernard Zboiński:


Zapraszm również do obejrzenia fotogalerii


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.