Facebook Google+ Twitter

Święczkowski i Barski nie będą posłami. Sąd Najwyższy wydał orzeczenie

Bogdan Święczkowski i Dariusz Barski nie będą posłami. Sąd Najwyższy nie uwzględnił ich odwołania w sprawie wygaszenia mandatów poselskich.

 / Fot. DocentX/domena publicznaBogdan Święczkowski i Dariusz Barski nie złożyli wczoraj ślubowania poselskiego. Ich mandaty wygasił poprzedni marszałek Sejmu, Grzegorz Schetyna. Spór dotyczy łączenia mandatu prokuratora i posła. Zdaniem obu polityków PiS, konstytucyjny zakaz płynący z art. 103 ustawy zasadniczej nie dotyczy prokuratorów w stanie spoczynku.

Święczkowski i Barski odwołali się od decyzji Schetyny do Sądu Najwyższego, który dziś orzekł, że prokurator w stanie spoczynku nie może pełnić funkcji posła. Zdaniem SN prokurator odchodząc w stan spoczynku pozostaje w stosunku publiczno-prawnym.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (40):

Sortuj komentarze:

mm
 • mm
 • 15.11.2011 23:59

odwołanie do STRASBURGA!!!!
kompromitacja (nie)rządu i RPP , które przedstawiają nieprawdziwe i zaniżone : WSKAŻNIKI i DANE i chcą wmówić światu i społeczejnstwu ,że w POLSCE żyje się lepiej niż w UE (chyba tylko kilkunastu tysiącom najbogatszych ) - bo 90% ludzi w POLCE KLEPIE BIEDĘ - zarabia i żyje poniżej minimum UE (płaca minimalna wiele razy MNIEJSZA niż w krajach UE , a ceny takie takie same) - ciągłe UKRYWANIE przed ŚWIATEM i społeczeństwem prawdziwego zadłużenia POLSKI poprzez nie WLICZNIE do długu : zaciągniętych przez ten rząd porzyczek i sprzedanych obligacji w UE , ciągłe zadłużanie OBLIGACJAMI,KREDYTAMI prawie WSZYSTKICH miast , ciągłymi nowymi obligacjami rządu , okradanie z pieniędzy PRZYSZŁYCH emerytur z OFE , ... , -jest to ciągłe UKRYWANIE prawdziwego zadłużenia i przerzucanie go na przyszłe pokolenia –mamy już większe zadłużenie niż GRECJA –twierdzi to wielu profesorów,politologów,… . TYLKO ZADŁUŻAJUĄ POLAKÓW ,NIE ROBIĄ REFORM,aby to zadłużenie zmniejszyć – JEDYNIE TYLKO CO POTRAFIĄ – TO ZA SWOJE NIEKOMPETENCJE I ZŁE RZĄDZENIE OPLUWAJĄ i OBWINIAJĄ PIS oraz 80% ludzi żyjących na krawędzi ubóstwa -NIC DLA TYCH LUDZI NIE ROBIĄ,ABY ŻYŁO IM SIĘ LEPIEJ-jedynie uważzają ich za NIEUDACZNIKÓW . Jeżeli w krótkim czasie nie chcemy być drugą GRECJĄ ,to DAJMY CZERWONĄ KARTKĘ PObolszewi i temu (nie)rządowi (PO,PSL).

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlińska
 • elaszychlińska
 • 10.11.2011 21:17

MAM OGROMNĄ PROŚBĘ - można kopiować nicki - ale imię i nazwisko to zwykłe chamstwo zwolennicy PiS-u ! Jakieś niepisane zasady internautów obowiązują.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 10.11.2011 17:41

to ciągłe płaczliwe biadolenie PIS ze tak i siak ze spisek rosjan niemców brukseli Sądu N.Polacy dość mają rego miauczenia

Komentarz został ukrytyrozwiń
IM
 • IM
 • 10.11.2011 08:13

Albo się czyta i słucha, potem pisze rozumiejąc sentencje SN albo robi się z siebie ................. Stan spoczynku prokuratora, sędziego polega na braniu emerytury i udzielaniu się tylko zawodowo jako pracownik naukowy, wykładowca itp. Każda inna praca i działalność nie może być kontynuowana. W poprzedniej kadencji Wassermann nie był prokuratorem w stanie spoczynku. Zrezygnował z tego przywileju poświęcając się pracy politycznej, też publicznej. Tyle i aż tyle dla nierozumiejących.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słuszne decyzja Sądu. Prokuratorskie elemnty w spoczynku niech piszą ksiązki, a od polityki wara !

Komentarz został ukrytyrozwiń

p.Romanie, jeżeli nawet taki przypadek był, to nie może dawać podstaw i przyzwolenia dla łamania prawa obecnie i w przyszłości.
Szkoda, że wspomniany przez Pana przypadek nie został wtedy odpowiednio nagłośniony i oprotestowany.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Romek
 • Romek
 • 10.11.2011 00:00

Brak słów na tego z nickiem , roman koźmiński .
Dla ciebie to koło jest kwadratem a kwadrat prostokatm .Nie ma możliwości cie przkonać do oczywistości, oczywistych .Po prostu tak stanowi prawo np. do prokuratora , sedaziego albo do ageta 'Tomka " Kaczmarka .

Komentarz został ukrytyrozwiń
Romuald Kalinowski
 • Romuald Kalinowski
 • 09.11.2011 23:51

Przecież Barski , Święczkowski ( mają :41 i 42 lata oraz emeryturę w kwocie po 15 tysięcy złotych !!Kiedy nabyli prawa do tej emerytury .Kiedy ?!!!) byli z osobistego namaszczenia Prezydenta Rzeczpospolitej Lecha Kaczyńskiego i on im przyznał prawo do tej emerytury .Nikt decyzji prezydenta nie może zmienić, chyba że sami uczciwie by postąpili i się zrzekli tej nienależnej emerytury !!!!!Pojęliście głąby z Prawa i Sprawiedliwości?
Jeśli ci panowie czuli by sie wybrańcami narodu i to wybranymi przez wyborców to by SIĘ ZRZEKLI NIENALEZNEGO PRZYWILEJU-TEJ NIENALEŻNEJ EMERYTURY I ZOSTALI BY POSLAMI NA SEJM !
Prawo im nie zabrania być posłami , reprezentować swych wyborców i nas wszystkich w sejmie .
Wybrali ci panowie horrendalne ,bardzo wysokie emerytury a Was wyborców potraktowali jako coś co im dawało szansę na większe Jeszcze dodatkowe uposażenie ,zarobki !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli ci dwaj panowie posiadają jakąkolwiek wiedzę o członkach PO, to powinni natychmiast ją ujawnić, bo tak to działają na szkodę ojczyzny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlińska Dzisiaj 21:2
 • elaszychlińska Dzisiaj 21:2
 • 09.11.2011 22:26

mma zator myslowy. debilski. i zlodziejski, bo kazdy kto popiera PO to Popiera zlodziei!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.