Facebook Google+ Twitter

Święczkowski nie będzie również radnym. Złoży skargę w Strasburgu

Bogdan Święczkowski, były szef ABW, któremu wygaszono mandat poselski, nie będzie również radnym. Sejmik województwa śląskiego odwołał go dzisiaj z tej funkcji.

Sonda

Jak Twoim zdaniem powinny potoczyć się dalsze losy Święczkowskiego?

 / Fot. Fot. PolskapresseŚwięczkowski miał zrzec się mandatu radnego z chwilą objęcia przez niego mandatu poselskiego. Z racji, że nie złożył ślubowania poselskiego, to zrzeczenie, jak sam uważa, jest nieważne. Były szef ABW wycofał zrzeczenie i wyraził chęć dalszego zasiadania w sejmiku. Za wygaszeniem mandatu Święczkowskiego głosowało 23 radnych (przeciwko było ośmiu, a sześciu wstrzymało się). Święczkowski zamierza odwołać się od decyzji do sądu administracyjnego.

Czytaj więcej o wygaśnięciu mandatów poselskich Święczkowskiego i Barskiego

Bogdan Święczkowski od 2007 roku pozostaje prokuratorem w stanie spoczynku. Były szef ABW został wybrany na radnego w wyborach samorządowych w 2010 roku. Rok później startował do Sejmu, do którego został wybrany z listy PiS. Poprzedni marszałek Sejmu, Grzegorz Schetyna wygasił mu mandat, twierdząc, że nie można łączyć mandatu posła z byciem prokuratorem. Święczkowski złożył odwołanie od tej decyzji, jednak Sąd Najwyższy je oddalił.

Czytaj więcej o odwołaniu polityków PiS do Sądu Najwyższego

Były szef ABW oświadczył, że w ciągu najbliższych dni ukończy skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, która ma umożliwić jemu oraz Dariuszowi Barskiemu pełnienie funkcji posłów.

Dariusz Barski, to oprócz Święczkowskiego, drugi polityk wybrany z listy PiS, któremu wygaszono mandat poselski. Barski również odmówił zrzeczenia się funkcji prokuratora w stanie spoczynku, Sąd Najwyższy także oddalił jego odwołanie.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

mm
 • mm
 • 15.11.2011 23:57

bardzo słusznie!!!!!
kompromitacja (nie)rządu i RPP , które przedstawiają nieprawdziwe i zaniżone : WSKAŻNIKI i DANE i chcą wmówić światu i społeczejnstwu ,że w POLSCE żyje się lepiej niż w UE (chyba tylko kilkunastu tysiącom najbogatszych ) - bo 90% ludzi w POLCE KLEPIE BIEDĘ - zarabia i żyje poniżej minimum UE (płaca minimalna wiele razy MNIEJSZA niż w krajach UE , a ceny takie takie same) - ciągłe UKRYWANIE przed ŚWIATEM i społeczeństwem prawdziwego zadłużenia POLSKI poprzez nie WLICZNIE do długu : zaciągniętych przez ten rząd porzyczek i sprzedanych obligacji w UE , ciągłe zadłużanie OBLIGACJAMI,KREDYTAMI prawie WSZYSTKICH miast , ciągłymi nowymi obligacjami rządu , okradanie z pieniędzy PRZYSZŁYCH emerytur z OFE , ... , -jest to ciągłe UKRYWANIE prawdziwego zadłużenia i przerzucanie go na przyszłe pokolenia –mamy już większe zadłużenie niż GRECJA –twierdzi to wielu profesorów,politologów,… . TYLKO ZADŁUŻAJUĄ POLAKÓW ,NIE ROBIĄ REFORM,aby to zadłużenie zmniejszyć – JEDYNIE TYLKO CO POTRAFIĄ – TO ZA SWOJE NIEKOMPETENCJE I ZŁE RZĄDZENIE OPLUWAJĄ i OBWINIAJĄ PIS oraz 80% ludzi żyjących na krawędzi ubóstwa -NIC DLA TYCH LUDZI NIE ROBIĄ,ABY ŻYŁO IM SIĘ LEPIEJ-jedynie uważzają ich za NIEUDACZNIKÓW . Jeżeli w krótkim czasie nie chcemy być drugą GRECJĄ ,to DAJMY CZERWONĄ KARTKĘ PObolszewi i temu (nie)rządowi (PO,PSL).

Komentarz został ukrytyrozwiń
wania
 • wania
 • 15.11.2011 19:35

nie rozumiem ma 41 lat i juz w stanie spoczynku kiedy on na swoja emeryture zarobil w calosci ma 15lat pracy w Polsce lepiej jak w grecji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
hb
 • hb
 • 15.11.2011 08:05

Ten agent PiS-u chce zlożyć skargę na Konstytucię.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gabriel potoczny
 • gabriel potoczny
 • 14.11.2011 23:41

Bardzo dobra decyzja.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Walery Watrobka
 • Walery Watrobka
 • 14.11.2011 22:32

Tusk nie chce dac zadnej funkcji dla Schetyny, traktuje go jak wroga.PO-lecam od pierwszego sniegu funkcje Bialegp Misia na Krupowkach w Zakopanem.Jak sie bedzie staral to m-cznie wyciagnie 2xtyle co Tusk w dodatku z przyjemnoscia i bez awantur.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
 • Lancet
 • 14.11.2011 21:57

@ WĄTRÓBKA , mam doskonałe wykształcenie , doskonałą pracę , dużo zarabiam i płacę podatki na ciebie też!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Walery Wątróbka
 • Walery Wątróbka
 • 14.11.2011 21:48

Lancet - ty na siebie nie zarabiasz . mamusia w urzędzie tatuś były PZPR - owiec . Najpierw zrob cokolwiek , to będziesz mógł szczekać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
rk
 • rk
 • 14.11.2011 21:18

Święczkowski wygra w Strasburgu bo tam na szczęście są struktury demokratyczne . W Polsce gdzie rządzi sitwa postkomunistyczna.... nie ma szans na wygraną.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stanislaw Rogowski
 • Stanislaw Rogowski
 • 14.11.2011 20:14

Jest to b.leniwy czlowiek karierowicz ,materialista.Przjscie w stan spoczynku nie jest rownoznaczne z przejsciem na emeryture.Obaj prokuratorzy po reorganizacji Prakuratury Kraj .na Generalna odmowili pracy jako zwykli prakuratorzy.Z tego powodu przeniesieni w stan spoczynku.Emeryture prokuratorska otrzymaja po ukonczeniu 65 roku zycia? Wtedy beda mogli sie ubiegac o stanowiska poslow jesli beda wybrani? W co watpi. poniewaz sa w roznych nieciekawych ukladach geopolitycznych i tyle?

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
 • gorol
 • 14.11.2011 20:08

czy ktos znajdzie prace dla swieczkowskiego?jest mlody silny ale gdybym powiedzial leniwy to bym mu chyba ublizyl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.