Facebook Google+ Twitter

Święczkowski nie będzie również radnym. Złoży skargę w Strasburgu

Bogdan Święczkowski, były szef ABW, któremu wygaszono mandat poselski, nie będzie również radnym. Sejmik województwa śląskiego odwołał go dzisiaj z tej funkcji.

Sonda

Jak Twoim zdaniem powinny potoczyć się dalsze losy Święczkowskiego?

 / Fot. Fot. PolskapresseŚwięczkowski miał zrzec się mandatu radnego z chwilą objęcia przez niego mandatu poselskiego. Z racji, że nie złożył ślubowania poselskiego, to zrzeczenie, jak sam uważa, jest nieważne. Były szef ABW wycofał zrzeczenie i wyraził chęć dalszego zasiadania w sejmiku. Za wygaszeniem mandatu Święczkowskiego głosowało 23 radnych (przeciwko było ośmiu, a sześciu wstrzymało się). Święczkowski zamierza odwołać się od decyzji do sądu administracyjnego.

Czytaj więcej o wygaśnięciu mandatów poselskich Święczkowskiego i Barskiego

Bogdan Święczkowski od 2007 roku pozostaje prokuratorem w stanie spoczynku. Były szef ABW został wybrany na radnego w wyborach samorządowych w 2010 roku. Rok później startował do Sejmu, do którego został wybrany z listy PiS. Poprzedni marszałek Sejmu, Grzegorz Schetyna wygasił mu mandat, twierdząc, że nie można łączyć mandatu posła z byciem prokuratorem. Święczkowski złożył odwołanie od tej decyzji, jednak Sąd Najwyższy je oddalił.

Czytaj więcej o odwołaniu polityków PiS do Sądu Najwyższego

Były szef ABW oświadczył, że w ciągu najbliższych dni ukończy skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, która ma umożliwić jemu oraz Dariuszowi Barskiemu pełnienie funkcji posłów.

Dariusz Barski, to oprócz Święczkowskiego, drugi polityk wybrany z listy PiS, któremu wygaszono mandat poselski. Barski również odmówił zrzeczenia się funkcji prokuratora w stanie spoczynku, Sąd Najwyższy także oddalił jego odwołanie.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

mm
 • mm
 • 15.11.2011 23:57

bardzo słusznie!!!!!
kompromitacja (nie)rządu i RPP , które przedstawiają nieprawdziwe i zaniżone : WSKAŻNIKI i DANE i chcą wmówić światu i społeczejnstwu ,że w POLSCE żyje się lepiej niż w UE (chyba tylko kilkunastu tysiącom najbogatszych ) - bo 90% ludzi w POLCE KLEPIE BIEDĘ - zarabia i żyje poniżej minimum UE (płaca minimalna wiele razy MNIEJSZA niż w krajach UE , a ceny takie takie same) - ciągłe UKRYWANIE przed ŚWIATEM i społeczeństwem prawdziwego zadłużenia POLSKI poprzez nie WLICZNIE do długu : zaciągniętych przez ten rząd porzyczek i sprzedanych obligacji w UE , ciągłe zadłużanie OBLIGACJAMI,KREDYTAMI prawie WSZYSTKICH miast , ciągłymi nowymi obligacjami rządu , okradanie z pieniędzy PRZYSZŁYCH emerytur z OFE , ... , -jest to ciągłe UKRYWANIE prawdziwego zadłużenia i przerzucanie go na przyszłe pokolenia –mamy już większe zadłużenie niż GRECJA –twierdzi to wielu profesorów,politologów,… . TYLKO ZADŁUŻAJUĄ POLAKÓW ,NIE ROBIĄ REFORM,aby to zadłużenie zmniejszyć – JEDYNIE TYLKO CO POTRAFIĄ – TO ZA SWOJE NIEKOMPETENCJE I ZŁE RZĄDZENIE OPLUWAJĄ i OBWINIAJĄ PIS oraz 80% ludzi żyjących na krawędzi ubóstwa -NIC DLA TYCH LUDZI NIE ROBIĄ,ABY ŻYŁO IM SIĘ LEPIEJ-jedynie uważzają ich za NIEUDACZNIKÓW . Jeżeli w krótkim czasie nie chcemy być drugą GRECJĄ ,to DAJMY CZERWONĄ KARTKĘ PObolszewi i temu (nie)rządowi (PO,PSL).

Komentarz został ukrytyrozwiń
wania
 • wania
 • 15.11.2011 19:35

nie rozumiem ma 41 lat i juz w stanie spoczynku kiedy on na swoja emeryture zarobil w calosci ma 15lat pracy w Polsce lepiej jak w grecji.

Komentarz został ukrytyrozwiń
hb
 • hb
 • 15.11.2011 08:05

Ten agent PiS-u chce zlożyć skargę na Konstytucię.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gabriel potoczny
 • gabriel potoczny
 • 14.11.2011 23:41

Bardzo dobra decyzja.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Walery Watrobka
 • Walery Watrobka
 • 14.11.2011 22:32

Tusk nie chce dac zadnej funkcji dla Schetyny, traktuje go jak wroga.PO-lecam od pierwszego sniegu funkcje Bialegp Misia na Krupowkach w Zakopanem.Jak sie bedzie staral to m-cznie wyciagnie 2xtyle co Tusk w dodatku z przyjemnoscia i bez awantur.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Lancet
 • Lancet
 • 14.11.2011 21:57

@ WĄTRÓBKA , mam doskonałe wykształcenie , doskonałą pracę , dużo zarabiam i płacę podatki na ciebie też!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Walery Wątróbka
 • Walery Wątróbka
 • 14.11.2011 21:48

Lancet - ty na siebie nie zarabiasz . mamusia w urzędzie tatuś były PZPR - owiec . Najpierw zrob cokolwiek , to będziesz mógł szczekać.

Komentarz został ukrytyrozwiń
rk
 • rk
 • 14.11.2011 21:18

Święczkowski wygra w Strasburgu bo tam na szczęście są struktury demokratyczne . W Polsce gdzie rządzi sitwa postkomunistyczna.... nie ma szans na wygraną.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Stanislaw Rogowski
 • Stanislaw Rogowski
 • 14.11.2011 20:14

Jest to b.leniwy czlowiek karierowicz ,materialista.Przjscie w stan spoczynku nie jest rownoznaczne z przejsciem na emeryture.Obaj prokuratorzy po reorganizacji Prakuratury Kraj .na Generalna odmowili pracy jako zwykli prakuratorzy.Z tego powodu przeniesieni w stan spoczynku.Emeryture prokuratorska otrzymaja po ukonczeniu 65 roku zycia? Wtedy beda mogli sie ubiegac o stanowiska poslow jesli beda wybrani? W co watpi. poniewaz sa w roznych nieciekawych ukladach geopolitycznych i tyle?

Komentarz został ukrytyrozwiń
gorol
 • gorol
 • 14.11.2011 20:08

czy ktos znajdzie prace dla swieczkowskiego?jest mlody silny ale gdybym powiedzial leniwy to bym mu chyba ublizyl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.