Facebook Google+ Twitter

Świeniewicz zakończyła karierę wskutek nieprzychylnych komentarzy internetowych?

  • Dorota J
  • Data dodania: 2009-08-05 10:42

Wydaje się, że Dorota Świeniewicz, jedna z najbardziej utalentowanych polskich siatkarek, padła ofiarą internetowych pseudokibiców.

Internetowa ignorancja i bezczelność komentujących osiągają w Polsce istne apogeum. Internet, mający być źródłem wiedzy i wymiany poglądów, sprowadza się u nas często do leczenia za pomocą komentarzy własnych frustracji i kompleksów. Ofiarą takiego zachowania -jak podają serwisy sport.pl
oraz portal Supervolley.pl-
została w ostatnich dniach polska siatkarka Dorota Świeniewicz, która przeczytawszy kilkanaście obraźliwych, żeby nie powiedzieć wulgarnych inwektyw pod swoim adresem zdecydowała się zakończyć występy w reprezentacji narodowej.

Ta wiadomość może smucić polskich kibiców z dwóch powodów, że mają takich infantylnych rodaków oraz, że to właśnie oni chcą zniszczyć psychicznie jedną z najlepszych utytułowanych polskich siatkarek (najlepsza zawodniczka Mistrzostw Europy 2003, wielokrotna mistrzyni Polski i Włoch). Biorąc pod uwagę zbliżające się Mistrzostwa Europy niepokoi to bardziej, bo Świeniewicz byłaby z pewnością mocnym filarem naszej drużyny narodowej. Tym bardziej, że była w coraz lepszej dyspozycji fizycznej, co dało się zauważyć w meczach Grand Prix rozgrywanych w Kielcach w zeszłym tygodniu. Trener Jerzy Matlak i tak ma problemy ze stabilizacją oraz kompletowaniem drużyny, a teraz to wszystko rozbijają dodatkowo infantylne komentarze. I jak tu budować dobrego ducha drużyny?

Ktoś może zapytać: po co przejmować się tego typu komentarzami? Lepiej w ogóle nie zwracać na nie uwagi. Łatwo powiedzieć, a trudniej znieść, kiedy już zostaną odczytane i odebrane. A pamiętajmy, że na dobrą grę składa się nie tylko świetna forma fizyczna, ale i psychiczna. Bez tego nie można zdziałać zbyt wiele. Wydaje się, że tej drugiej zabraknie przez jakiś czas naszej siatkarce. Szkoda, że w takich, a nie innych okolicznościach Świeniewicz kończy karierę reprezentacyjną. Wierzę jednak, że prawdziwi kibice dostrzegają w niej świetną zawodniczkę i żałują, że dyskusja i komentarze dotyczące gry poszczególnych siatkarek, jak i całej drużyny sprowadzają się do tak żałosnej i nie zawsze uzasadnionej krytyki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

nigdzie nie widzę słowa "Internet"

Komentarz został ukrytyrozwiń

,,... grupa wytrawnych "znawców" materii wzięła w ogień krytyki nasze poczynania i wytworzyła nieznaną nam do tej pory presję. Owszem zdarzały się w przeszłości opinie krytyczne ze strony dziennikarzy i tzw. ludzi z branży, ale dzisiaj w dobie pozornie pełnej anonimowości kilka osób z licznej rzeszy sympatyków siatkówki, postanowiło wziąć sprawy mojej siatkarskiej kariery w swoje ręce. Nie mam i nigdy nie miałam pretensji do fachowej i bezstronnej krytyki, ale maniakalne atakowanie mnie musiało w końcu przynieść skutki.''

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę mi pokazać, gdzie jest napisane że chodzi o internetowe nieprzychylne komentarze

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę, że inne nasze zawodniczki są silniejsze psychicznie, ale trzeba pamiętać, że każdy ma charakterystyczną dla siebie wrażliwość i pewne wydarzenia niektórych mogą wzmocnić, a drugich zabijać...psychicznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli inne nasze zawodniczki mają podobną odporność psychiczną, to obawiam się, co będzie, jeśli podczas meczu padną w ich kierunku z trybun jakieś obraźliwe słowa - popłaczą się, przerwą grę i oddadzą mecz walkowerem?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.