Facebook Google+ Twitter

Święta Bożego Narodzenia

Rodzinne i niezapomniane Święta Bożego Narodzenia.

Pamiętaj o innych / Fot. Dorota PezoZbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Święta, najbardziej rodzinne ze wszystkich. Przedświąteczne zakupy i domowe porządki. Jednak wspominając każde święta odnoszę wrażenie, że z roku na rok ubożeją.

Przystrojona choinka, stół zastawiony wigilijnymi potrawami i świątecznymi ciastami, a także świąteczne życzenia i prezenty. Jest też wolne nakrycie, jednak nikt nie myśli o zaproszeniu samotnej, starszej lub schorowanej osoby. Wspólnie zasiadamy do stołu i wspólnie śpiewamy kolędy, a także dzielimy się opłatkiem. Czy wspólnie możemy pomyśleć o osobie, która samotnie spędza święta? Nikt w ten wieczór nie powinien czuć się samotny i opuszczony.

Wspominając opowieści świąteczne moich dziadków przypomniałam sobie pewne słowa. Zawsze przypominali, że najpiękniejszym staropolskim zwyczajem jest zapraszanie na wieczerzę ludzi samotnych, chorych czy opuszczonych. Wspólnie z zaproszonym gościem zasiądźmy do stołu i podzielmy się opłatkiem. Pamiętajmy też o domach dziecka w których są dzieci marzące o ciepłych rodzinnych świętach.

Czasy są jednak ciężkie, a czasem nawet okrutne. Dlaczego tak myślę? Dlatego, że wiele rodzin nie może normalnie spędzić świąt i dzieci, które nie dostaną prezentów. Nie wszyscy zasiądą do bogato nakrytego stołu. Dlatego też proszę: pomyślmy o innych. Pomóżmy biednym ,chorym i opuszczonym ludziom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zawsze będę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze,że jesteś:***

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.