Facebook Google+ Twitter

Święta Bożego Narodzenia. Nasza tradycja

W polskiej tradycji święta Bożego Narodzenia mają charakter bardzo uroczysty i przede wszystkim przeżywane są jako święto rodzinne. Naszą tradycją jest spotkanie opłatkowe dzieci i rodziców.

Wspólne zdjęcie. / Fot. Fot.Danuta LudwiczakW klasie II ze Szkoły Podstawowej im. Bernarda Chrzanowskiego w Wojnowicach w grudniu krótko przed świętami odbyło się "Spotkanie opłatkowe" dzieci, rodziców i bliskich. Zaproszeni goście w udekorowanej sali obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy II i wychowawczynię. Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem. Były to dla dzieci wzruszające chwile. Wzruszające były także życzenia, które wszyscy sobie składali. Czas przyjemnie upłynął, przy słodyczach, herbacie, kawie i przy wspólnym śpiewaniu kolęd.

Spotkanie opłatkowe zostało poprzedzone licznymi czynnościami przygotowawczymi, na które złożyło się wykonanie ozdób choinkowych, ubieranie choinki, przygotowanie okolicznościowego występu artystycznego z udziałem wszystkich uczniów klasy drugiej, przygotowanie kolęd, poznawanie tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia na zajęciach poprzedzających uroczystość, układanie i zapisywanie życzeń, ustawianie, nakrywanie i przystrojenie stołu wspólnie z rodzicami.Podczas występu klasy II. / Fot. Fot.Justyna Bartkowiak

Wszystkim tym czynnościom towarzyszyła w klasie atmosfera radosnego oczekiwania. "Łączy nas opłatek i wigilijna kolacja. Otwieramy prezenty płyną melodie pięknych kolęd I tak postępujemy co roku. Bo to jest nasza tradycja. I my zabierzemy ją w przyszłe lata."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.