Facebook Google+ Twitter

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-12-05 10:16

Coraz bliżej Święta Bożego Narodzenia. Wielkimi krokami zbliża się także jubileusz 500. lecia Reformacji (1517- 2017). Z tej okazji w parafiach ewangelickich na choince i na stole wigilijnym nie zabraknie motywów reformacyjnych.

O tym, że nadchodzą święta i koniecznie trzeba kupić coś na prezent, a najlepiej jak nawięcej (o szczegółach informują reklamy w mediach) wiemy już od dawna. Sklepy prześcigają się w pomysłach jak ściągnąć klientów do siebie i namówić ich na zakup wszelkich "niezbędnych" rzeczy zupełnie niezwiązanych ze świętami. Ludzie biegają więc jak szaleni z błyskiem w oku i rzucają się na wystawione w sklepach towary, gęsto i często wyrywając je sobie z rąk i kłócąc się o to, kto był pierwszy.

Coraz mniej osób wykonuje ozdoby własnoręcznie. Coraz mniej piecze ciasta. Ale są i tacy, którzy potrafią wspólnie usiąść i wykonać takie dzieła jak te... / Fot. ks. jan Byrt / Fot. ks. Jan Byrt

W Szczyrku w Parafii Ewangelickiej przygotowaliśmy z parafianami piękne bańki na Boże Narodzenie w pięknych kolorach i pierniczki z symbolami reformacyjnymi czyli Różą Lutra - powiedział ks. Jan Byrt w rozmowie z Wiadomościami24.pl.- Wielu parafian chce wnieść coś od siebie w ten świąteczny czas podsuwając pomysły i służąc swoimi talentami Kościołowi - dodał duchowny.

A filmik polecam ku refleksji, by nie zapomnieć ...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

I co? Pomaga Pan bułki lepić?

Komentarz został ukrytyrozwiń

A w moich stronach 9 grudnia otwieraja kolejna piekarnię. W niemal wszystkich a jest ich kilkanaście kwitnie kultywowanie 300 letnich tradycji młynarstwa i piekarnictwa andrychowskiego - nie przypadkiem Jan Pawel II przypomnial nasz przydomek - "plackorze andrychowscy"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak, to prawda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękna, świąteczna inicjatywa:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.