Facebook Google+ Twitter

Święta Hipokryzja, czyli prawda objawiona

Przesłanie jakiego użył Benedykt XVI podczas ostatniej pielgrzymki do Francji, nie pozostawia wątpliwości, że Kościół katolicki nie toleruje konkurencji. Zwłaszcza w gromadzeniu bogactw doczesnych.

Niedawne nawiedzenie Francji przez Benedykta XVI, media okrzyknęły wydarzeniem. To żadna nowość, bo media z każdego nawiedzenia papieża, robią misję na Marsa, czy innego Plutona, podobnie jak to miało miejsce za jego poprzednika – Jana Pawła II.

Tym razem także hejnaliści odtrąbili dobrą nowinę; nagłówki gazet nadymały się tytułami czcionek, a telewizja czas antenowy rozciągała niczym gumę. Wszystko w myśl zasady, Papy nawiedzenie – wielkie wydarzenie.

Nie inaczej było podczas ostatniego białego nalotu na ziemię francuską przez Najpierwszego Pielgrzyma. Na długo przed postawieniem jego Świątobliwych stóp na tejże ziemi, huczano jaka to ta Francja katolicka. Statystyki żarliwości wyznawców z trudem mieściły się w wykresach, a kościoły ledwo co mieściły wiernych.

Oczywiście media nie zadały sobie trudu przedstawienia faktów - faktów przykrych dla zwierzchnika Krk. Bowiem prawda o na wskroś rozmodlonej Francji, gdzie krzyżem wyczekiwano Białego Papy, okazała się... g... prawdą! Od dawna już duża część obywateli Francji odwróciła się, mówiąc kolokwialnie – tyłem, do wiary przodków, o czym programowo nie wspominano, albo fakt ten traktowano marginalnie.

Echo po tej pielgrzymce, jeszcze jakiś czas będzie niosło ochy i achy, ale daję głowę, że nie usłyszymy w nim o jednym przesłaniu Benedykta XVI, zawartym w homilii którą raczył wygłosić. By więc nikomu przesłanie to nie umknęło, a karty historii mogły je przygarnąć, warto przytoczyć fragment Psalmu 49, którego to Benedykt XVI użył w tejże homilii.

Otóż z ust zwierzchnika Kościoła katolickiego padły słowa, które co bardziej rozgarniętych niewątpliwie wyzwoliły z tego religijnego obłędu. Pokazały bowiem prawdę w czysto katolickim wydaniu. Papież zadął w mikrofon i - ''...przestrzegł zgromadzonych wiernych przed pokusą gromadzenia doczesnego bogactwa... bo gromadzenie ich, może okazać się zgubne i niebezpieczne''.

Mniej kumaci piali z zachwytu, bardziej kumaci przekazali sobie znak pokoju „puszczając oko”. Papież szedł w zaparte, podpierając się także słowami Jezusa i dyszał do mikrofonu – ''Strzeżcie się wszelkiej chciwości, bo jeżeli ktoś we wszystko opływa, to życie jego nie jest zależne od jego mienia''.

Tak oto została objawiona jedna z prawd Kościoła katolickiego, w której zapewne tylko nieliczni dopatrzyli się niechęci tej instytucji do konkurencji w gromadzeniu „doczesnego bogactwa”.
O chwała ci – święta hipokryzjo!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

To są fakty podlane "sosem" Twojej wielce stronniczej interpretacji i o ten "sos" mi chodzi. Można opisać jakąś sytuację dodając własny komentarz, zianie nienawiścią w każdym akapicie nie służy dobrze artykułowi, ani tematowi który chcesz pokazać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przestrogi papieża słuszne i na czasie; ale wydaje się skierowane li tylko do maluczkich.
Ci, którzy są związani duchowo ze źródłem mądrości, nie wydaje się by zeń czerpali.

Komentarz został ukrytyrozwiń

CAŁA PRAWDA!!
-.-

A generalnie to ma rację :?. Tylko trzeba jeszcze wiedzieć że w dzisiejszym świecie pieniądze nierzadko są potrzebne. I wtedy - zważywszy na rozmiary i zakres działania Kościoła - krótka droga do hipokryzji. Ważne by o tym nie zapominali kapłani, których ostatnio coś za bardzo ciągnie do profanum.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Marku, w otoczce nieomylności? Toż to są fakty które krzyczą i huczą!

Komentarz został ukrytyrozwiń

artykuł tak przepojony jest jadem, że ciężko go skomentować. Co z zasadą obiektywności? Osobiście nie lubię tekstów z tezą pisanych otoczce nieomylności, niezależnie od tematu którego dotyczą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ hipokryzja na własny prywatny uzytek to sprawa "między nami", ale hipokryzja instytucji ktora wbrew usilowaniom, nie zdołała opanować całego swiata - to poprostu brudna polityka.
Czego dowody na codzień ogladamy w kraju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję Magdo i wzajemnie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za sedno sprawy. Hipokrytami jesteśmy wszyscy.Pozdrawiam Mariuszka i Wrocław.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.