Facebook Google+ Twitter

Święta małpa pomoże zwyciężyć Obamie?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-25 10:13

Hindusi wierzą, że Hanuman, święta małpa czczona w hinduizmie jako wpływowe bóstwo, pomoże w zwycięstwie Barackowi Obamie, kandydatowi demokratów w nadchodzących wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych.

W Delhi trwają specjalne modlitwy przed pokrytym złotem wyobrażeniem Hanumana, które za kilkanaście dni zostanie przekazane amerykańskiemu politykowi.

W modlitwach wzięło udział dwunastu hinduistycznych kapłanów. Odprawili oni rytuały, dzięki którym w przekonaniu hinduistów złota statuetka zyskała szczególną moc.

Pomysł przekazania Obamie wyobrażenia Hanumana powstał po opublikowaniu informacji, że wśród przedmiotów przynoszących amerykańskiemu politykowi powodzenie znajduje się maleńki wizerunek małpy uważanej przez hinduistów za świętą. Indyjskie media zwracają uwagę, iż Barack Obama wychowywał się przez jakiś czas w Indonezji i miał tam kontakt z wyznawcami hinduizmu.

Hindusi stanowią mniej niż 1 procent mieszkańców Stanów Zjednoczonych, ale aż 10 procent amerykańskich milionerów to Hindusi z pochodzenia. Dlatego społeczność ta ceniona jest przez amerykańskie elity polityczne - podkreślają indyjskie media.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.