Facebook Google+ Twitter

Święta na drogach: W 292 wypadkach zginęło 27 osób

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-04-06 09:34

W ciągu czterech przedświątecznych i świątecznych dni na polskich drogach zginęło w 292 wypadkach 27 osób. 394 zostały ranne. Policjanci zatrzymali 1795 nietrzeźwych kierowców.

Funkcjonariusze podkreślają, że jest to o 1/4 mniej niż podczas ubiegłorocznych świąt Wielkanocnych. Robert Horosz z Komendy Głównej Policji zwraca uwagę na niepokojący fakt, że podczas świąt wielu kierowców wsiadło za kierownicę po spożyciu alkoholu. Policjanci zatrzymali około 1800 nietrzeźwych kierowców.

Od piątku trwała ogólnopolska akcja policyjna mająca zapobiegać wypadkom na drogach w czasie świąt Wielkanocnych. Prawie 10 tysięcy funkcjonariuszy sprawdzało przede wszystkim prędkość, jaką rozwijali kierowcy. Kontrolowali trzeźwość kierowców i sprawdzali, czy dzieci przewożono w fotelikach, czy wszystkie osoby w samochodzie mają zapięte pasy, a kierowcy nie rozmawiają przez telefony komórkowe.
Policjanci w całym kraju korzystali z wideorejestratorów, zainstalowanych zarówno w radiowozach oznakowanych, jak i nieoznakowanych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.