Facebook Google+ Twitter

Święta na wachcie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-12-24 13:33

Blisko półtora tysiąca marynarzy spędzi święta Bożego Narodzenia na służbie. Obejmą oni dyżury, wachty, służby na okrętach, lotniskach, stanowiskach dowodzenia, punktach obserwacyjnych oraz w jednostkach brzegowych Marynarki Wojennej.

 / Fot. Marynarka Wojenna RPWyznaczone okręty Marynarki Wojennej utrzymywać będą gotowość do reagowania w sytuacjach kryzysowych.

Marynarze okrętu podwodnego ORP Bielik w ramach operacji antyterrorystycznej NATO pod kryptonimem „ACTIVE ENDEAVOUR” spędzą święta Bożego Narodzenia na Morzu Śródziemnym. W ramach systemu reagowania NATO w gotowości do działań jest cumujący obecnie w Świnoujściu ORP Kontradmirał Xawery Czernicki - okręt dowodzenia Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO SNMCMG1 (ang. Standing NATO Minecountermeasures Group One).

Na lotnisku Marynarki Wojennej w Gdyni w gotowości do startu i prowadzenia akcji ratowniczych na morzu będzie załoga śmigłowca ratowniczego W-3RM Anakonda, a na lotnisku w Siemirowicach załoga samolotu patrolowego M-28 Bryza. Na wypadek długotrwałej operacji ratowniczej na morzu w tzw. poddyżurze do dyspozycji sił SAR będzie kolejny śmigłowiec ratowniczy MW. Działania ich zabezpieczy personel obsługi naziemnej.

Kilkudziesięciu marynarzy w okresie bożonarodzeniowym przebywać będzie na misjach w ramach polskich kontyngentów wojskowych w Afganistanie, Iraku i Kosowie oraz w dowództwach NATO i strukturach międzynarodowych na całym świecie.

W okresie świątecznym na okrętach i w jednostkach brzegowych kolędować będą kapelani. W Wigilię o północy, w Kościele Garnizonowym w Gdyni-Oksywiu dziekan Marynarki Wojennej odprawi uroczystą pasterkę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mam dziwne wrażenie, że artykuł jest odpowiedzią na mój komentarz do artykułu p.Jana Gubały z dnia 22 grudnia zatytułowany " Petelicki ma rację ".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.