Facebook Google+ Twitter

Święta, święta i... po świętach!

Jakoś nie tak, jakby się chciało... Święta bożonarodzeniowe powszednieją nam z roku na rok świątecznie, za to pęcznieją od komercji i wariackich zakupów.

Coraz przyjemniej sytuować je / i wzdychać / w odległym dzieciństwie, kiedy to z utęsknieniem czekało się na kolorową choinkę, na prezenty, osiołka przy żłóbku, na niezwykłą grudniową atmosferę, no i na prawdziwie śnieżną zimę... Dzisiaj choinki stawia się w supermarketach zaraz po Zaduszkach / może połączenie święta Zmarłych z Bożym Narodzeniem to wcale niegłupi pomysł ? /, dziatwa przestaje wierzyć w św. Mikołaja / bo gdzie mu tam do Harry Pottera ! /, ksiądz przy żłóbku Dzieciątka wymyśla od najgorszych na zwolenników in vitro, stacje telewizyjne wściekle współzawodniczą w koncertach kolędowych / koniecznie w jakimś kościele ! / , bo to robi "oglądalność", a i artyści za chałturę z nowoczesnym nalotem zgarną sporo grosiwa... Narodzone Dzieciątko "sprzedaje się " coraz lepiej i efektowniej. Tylko, że już nie chce się spędzać świąt w gronie rodziny / rodziny się nie wybiera ! /, przy sutym stole z niejedną buteleczką, gapiąc się tępo w telewizor albo w nieatrakcyjną małżonkę... Coraz częściej katolicy i poganie uciekają z domów do kurortów, wykorzystując długi weekend. Komercja i marketing zagarniają wszystko co żywe. Duchowość także gdzieś uleciała od rutynowej celebry. Dlatego lepiej, że to hałaśliwe świętowanie zmierza ku końcowi. Trzeba przeżyć jeszcze ten Nowy Rok... Fajerwerki i petardy. Najlepiej w tłumie na jakimś rynku, waląc butelką o jakiś bruk... Życzmy sobie, żeby nie było gorzej, i żeby nie było życzeń od naszych polityków / ba ! /. Bez orędzia, proszę ! Piszę to utopiony w nostalgii jakiejś, bom sam pełen winy i jakiś leniwie komercyjny.

Wszystkim, którzy to czytają zasyłam niniejszym naj...naj...naj... Życzenia spełnienia skrytych marzeń i obsesji, sukcesów bez liku, końskiego zdrowia, należnego samouwielbienia oraz... / tutaj proszę wpisać miłą sercu resztę... / Do Siego tego ! Tego 2013.


Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.