Facebook Google+ Twitter

Święta Wielkanocne już za tydzień! W Krakowie trwa małopolski Kiermasz Wielkanocny

W Krakowie o Świętach Wielkanocnych przypomina tradycyjny kiermasz na Rynku Głównym, który potrwa do 9 kwietnia. Niedawno zakończyła się zaś impreza „Małopolski Smak Wielkanocny”.

Banner kiermaszu / Fot. Fot. Henryk CzechowskiOrganizatorem trzydniowego kiermaszu „Małopolski Smak Wielkanocny” był Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w Krakowie.

Głównym celem było zaprezentowanie mieszkańcom Krakowa oraz turystom tradycyjnych produktów regionalnych - jak oscypki,Podhalańskie oscypki / Fot. Fot. Henryk Czechowski charsznicka kapusta kiszona, pieczywa bez spulchniaczy i zbędnych dodatków, wyrobów wędliniarskich, owoców z małopolskich sadów, a także miodów z pasiek nowosądeckich.

Natomiast w głównej części wielkanocnego kiermaszu na stoiskach odnaleźć było można wyroby regionalnego rzemiosła. Na polowej kuźni młoda dama wykonywała zawód kowala. Na oczach odwiedzających wykuwała różne artystyczne precjoza z metalu.

Na innych stoiskach był duży wybór świąteczny palm, a także wyprodukowanych z małopolskiej wikliny koszyczków do święcenia. Natomiast panie na poczekaniu dziergały rożne obrusiki, serwetki i inne stylowe nakrycia.Krakowski bocian / Fot. Fot. Henryk Czechowski

Poczta Polska na swoim stoisku prezentowała okolicznościowe świąteczne kartki i foldery związane z Krakowem. Natomiast filateliści - zarówno ci młodzi, jak i ci starsi wiekiem, mieli możliwość zdobycia ciekawych okolicznościowych znaczków.

Oczywiście na straganach nie zabrakło wyrobów z drewna czy gliny oraz gotowych wyrobów z lnu, skóry i innych materiałów. Panie jak zawsze zachęcały do odwiedzenia stoisk z różną ręcznie wykonaną biżuterią.

Można się cieszyć, że na tym ludowym targowisku niewiele było chińszczyzny.
Szkoda tylko, że pogoda płata figle i w ciągu dnia mieliśmy cztery pory roku. Ale taka sytuacja nie odstraszała odwiedzających tę imprezę.

Jeszcze w najbliższym tygodniu będzie można odwiedzić małopolski Wielkanocny Kiermasz na Rynku Głównym.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.