Facebook Google+ Twitter

"Święte krowy na kółkach" - felietony Fedorowicza

"Święte krowy na kółkach" to zbiór felietonów Jacka Fedorowicza z lat 2000-2016.

okładka / Fot. Wielka LiteraBardzo lubiłam "Dziennik Telewizyjny" Jacka Fedorowicza. Jego twórca miał trafne spostrzeżenia dotyczące sytuacji w naszym kraju. Oglądałam też kilka razy film "Nie ma róży bez ognia", w którym satyryk grał jedną z głównych ról. Miałam okazję przeczytać także zbiór jego felietonów - "PasTVisko". I one również mi się podobały.

"Święte krowy na kółkach" to zbiór felietonów Jacka Fedorowicza z lat 2000-2016. Książka została podzielona na 7 części: "Zamiast wstępu" "Refleksje warszawskie", "Rozważania sportowe", "Notatki domorosłego językoznawcy", "Donosy", "Nieco bardziej osobiste", "Zamiast zakończenia".

 / Fot. Weronika TrzeciakJacek Fedorowicz ma niezwykłe poczucie humoru, miejscami pisze ironicznie, co widać choćby we wstępie. Na koniec wreszcie dziękuję Wojciechowi Jaruzelskiemu za to, że wprowadził stan wojenny. Dzięki temu przeżyłem najrozkoszniejszy okres działalności, robiąc kasety wideo, audio, wystawy prosolidarnościowych rysunków, karykatur i portretów Lecha Wałęsy (któremu też dziękuję przy okazji za wszystko), pisząc i występując całkowicie poza cenzurą, aż do odzyskania niepodległości. Frajda pisania nielegalnego została mi w roku 1989 odebrana.

Satyryk dostrzega także bieżące problemy naszego kraju. Niechętni Dobrej Zmiany rozpuszczali niedawno plotki, że Prezes chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej. Na szczęście Prezes plotki zdementował oświadczając, że my w Unii zostaniemy, co więcej, my będziemy Unię naprawiać. Tu trochę się przestraszyłem, że wtedy może się zdarzyć, że to Unia wyjdzie z Unii. A my zostaniemy sami z Węgrami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jak można pozbyć się tej reklamy modnaKiecka aby zrobić wpis przez FB?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Satyra i ironia taka jak Federowicza pozwala przeżyć jakoś ten ponury obecny okres. Jacek Federowicz wyśmiewa w sposób zwany "wysoką kulturą" i to jest cenne. Książkę już sobie zorganizowałam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.