Facebook Google+ Twitter

Świetlica społeczna w Jastarni już otwarta! Atrakcji nie brakuje

30 stycznia 2012 roku w Jastarni odbyło się uroczyste otwarcie Świetlicy Społecznej. Z tej okazji do nowego lokalu przybyło wielu gości. Zainaugurowano działalność ośrodka wraz z rozpoczynającymi się feriami zimowymi.

Teresa Kustusz i Renata Kohnke podczas otwarcia świetlicy / Fot. Karol KłosZałożycielkami świetlicy społecznej w Jastarni są: Renata Kohnke i Teresa Kustusz. Władze miasta na działalność świetlicy udostępniły lokal w budynku znajdującym się na terenie portu rybackiego w Jastarni. Pomysł powołania świetlicy w Jastarni sięga swoimi korzeniami roku 2009, kiedy to aż 438 osób podpisało petycję w tej sprawie. Wtedy nie udało się nic więcej zrobić, więc na petycji się skończyło. Pani Renata Kohnke jednak nie dała za wygraną i podejmowała dalsze starania. Z początkiem tegorocznych ferii zimowych, świetlica rozpoczęła swoją działalność.

Na uroczystość inauguracji świetlicy przyszło bardzo wiele osób. Między innymi Burmistrz Miasta, przedstawiciele Rady Miasta, Urzędu Miasta, MOKSiR, organizacji pozarządowych z terenu gminy, Stowarzyszenia Mieszkańców Chałup "Bliza", Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Puckiego Stowarzyszenia Wspierającego Osoby Niepełnosprawne Umysłowo "Razem", Poradni Psychologiczno-pedagogicznej w Pucku, ksiądz dziekan z Jastarni oraz wielu mieszkańców.

Panie: Renata i Teresa, otrzymały wiele prezentów dla świetlicy, m.in.: kronikę, witraż z aniołem, akwarele z pejzażami, gry planszowe i zręcznościowe, kwiaty oraz wiele gorących słów otuchy i wsparcia. Przez cały dzień zajęcia umilał grą na organach pan Grzegorz Żbik. Spontanicznie zebrana grupa krasnoludków razem z królewną Śnieżką i jej macochą, występowała w ładnych, kolorowych kostiumach, a także pomagała w obsługiwaniu gości.

Burmistrz Miasta Tyberiusz Narkowicz składa gratulacje założycielkom świetlicy / Fot. Karol KłosOto jakimi słowami gospodynie uroczystości dziękowały zgromadzonym:
"Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które pomagały nam w przygotowaniach do otwarcia świetlicy. Równocześnie zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego spędzania czasu w miłym towarzystwie, zarówno z dzieci, młodzież, jak i osoby starsze."

Do końca ferii zimowych, świetlica będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 15.00. Potem trzy razy w tygodniu, od poniedziałku do środy w tych samych godzinach. Mogą przychodzić do świetlicy wszyscy chętni, by miło spędzić czas, porozmawiać, wypić kawę lub herbatę, zagrać w gry planszowe. Dzieci mogą rysować, bawić się klockami oraz czytać książki. W planach jest rozszerzenie działalności świetlicy o zajęcia rehabilitacyjne dla dzieci, a także dla osób niepełnosprawnych i starszych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.