Facebook Google+ Twitter

Świetliki nad Wrocławiem

W czwartek, 8 listopada w Klubie Muzycznym Łykend odbył się koncert w ramach trasy uświetniającej 15-lecie Świetlików. Impreza przyciągnęła sporo fanów tej grupy, którzy zapełnili całą salę.

Koncert Świetlików w Łykendzie / Fot. Krzysztof KiedaOd około godz. 19 miejsce koncertu zaczęło stopniowo zapełniać się ludźmi – część z nich ustawiła sobie krzesełka tuż obok sceny. Koncert rozpoczął się kilka minut po godz. 20, przy zgaszonych światłach. Można było usłyszeć między innymi, takie utwory jak: "Popatrzcie, Popatrzcie, Opluty, McDonalds, Finlandia, Freedom, Anioł-Trup, Czwartek, Chmurka, Parasolki, Zamknięcie Kina Młoda Gwardia, Olifant, Listopad, Słonidarność, Pod Wulkanem, Niebieskie i wiele innych. Jak zwykle, Marcin Świetlicki często zmieniał słowa w swych utworach oraz rozmawiał z publicznością. Cały występ trwał około dwóch i pół godziny, a był prawdziwą ucztą dla ucha. Klub, jak przystało na koncert Świetlików, był cały przesiąknięty dymem papierosowym w znacznie większej ilości niż podczas innych tego typu imprez. Niezbyt intensywne oświetlenie oraz melancholijno-depresyjne brzmienia tworzyły jedyny w swym rodzaju klimat. Publiczność na koncercie Świetlików w Łykendzie. / Fot. Krzysztof Kieda

Grupa powstała w 1992 r w Krakowie. Na pierwszym jej koncercie znalazły się takie osoby jak Czesław Miłosz, czy Wisława Szymborska. Na swym koncie mają łącznie 6 albumów - Ogród Koncentracyjny, Cacy Cacy Fleischmaschine, Perły Przed Wieprze, Złe Misie, Las Putas Melancólicas, Las Putas Melancólicas y Exclusivas, oraz 3 single - Cacy Cacy Love Mix, Perły, Wieprze. W skład grupy wchodzą: Marcin Świetlicki, Grzegorz Dyduch, Artur Gasik, Marek Piotrowicz i Tomasz Radziszewski.

Świetlicki zaliczany jest do czołowych polskich poetów. Ma na swym koncie liczne tomiki poezji, jednak i proza nie jest mu obca. Poza Świetlikami współuczestniczył w takich projektach jak Czarne Ciasteczka, The Users oraz współpracował z Mikołajem Trzaską i Cezarym Ostrowskim. Można go było także zobaczyć w filmie "Anioł z Krakowa” oraz w spektaklu "Małżowina”.

Kolejne koncerty odbędą się 9 listopada w Zielonej Górze, w klubie Cztery Róże dla Lucienne, 10 listopada w Opolu w MOKu, 23 w Warszawie, w Pretekście, 1, 7 i 8 grudnia w Krakowie, w Alchemii oraz 15 grudnia w Sanoku w Pani K.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

niestety te zdjęcia były "najlepsze" - z racji na oświtlenie i kiepski sprzęt, ciężko było coś innego wydusić. Co do samego tekstu, może i mógłby być lepszy - miałem dłuższą przerwę w jakimkolwiek pisaniu, więc kolejne będą napewno rewelacyjne;)
pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

No niestety MAŁY minusik - w sumie niewiele o omawianym występie można się dowiedzieć... A zdjęcia pozwolę sobie pozostawić bez komentarza ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

a plus bezapelacyjnie;-) pozdrowienia dla wszystkich fanów;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.