Facebook Google+ Twitter

Świetna jazda i wypadek Kubicy na ostatnim etapie we Włoszech

Robert Kubica nie ukończył 7. odcinka specjalnego rajdu Internazionale Il Ciocchetto. Polak uderzył swoim Renault Clio Williams w betonowy murek i urwał koło. Wcześniej Kubica spisywał się świetnie, początkowo prowadził nawet w rajdzie.

Kubica w tym rajdzie zmienił nie tylko samochód (dotychczas jeździ Renault Clio S1600) ale także pilota. Jakuba Gerbera zastąpił Giuliano Manfredi. Polsko-włoska załoga świetnie rozpoczęła rajd i po trzech odcinkach specjalnych prowadziła. Potem niestety zostali wyprzedzeni przez Renato Travaglię, ale tracili do niego tylko 2,7 sekundy.

Ostatni rozgrywany dziś etap był zarazem najdłuższy i liczył niemal sześć kilometrów. Niestety Kubica nie dotarł na jego metę. W bardzo zdradliwym miejscy, w którym już wcześniej wypadł jeden z zawodników, Kubica uderzył w mur, urwał koło i zaparkował swoje Renault Clio Williams na poboczu. Niewiele później, po przejeździe 23 zawodników, OS przerwano.

Podobna sytuacja, tyle że z udziałem innych kierowców, miała miejsce na 3. odcinku specjalnym. Feralny dla Kubicy odcinek siódmy rozpoczął się z blisko godzinnym opóźnieniem. Warto dodać, że nie ukończył go też drugi z kierowców zespołu, w którym startuje nasz jedynak w F1, Rudy Michelini. Rozgrywanie rajdu zakłóca gęsto padający śnieg.

W niedzielę do rozegrania pozostaną trzy odcinki specjalne. Kubica może w nich wystartować dzięki systemowi SupeRally, jednak nie będzie się już liczył w klasyfikacji generalnej.
Źródło: f1ultra.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.