Facebook Google+ Twitter

Świetny sportowy styczeń

Nie minął jeszcze pierwszy miesiąc nowego roku, a nasi sportowcy już dostarczają nam wielu pozytywnych emocji. Justyna Kowalczyk, reprezentacja piłkarzy ręcznych i wielu innych sportowców daje nam nadzieję, że ta zima będzie dla nas udana.

Justyna Kowalczyk / Fot. VALDA KALNINA /PAPNa początku stycznia wiele pozytywnych wrażeń dostarczyła nam Justyna Kowalczyk. Nasza niesamowita biegaczka narciarska wygrała prestiżowy turniej Tour de Ski deklasując swoje rywalki. Biegaczka z Kasiny Wielkiej jest w tym sezonie naszą największą nadzieją na olimpijskie medale. Jak mówi trener Justyny, Aleksander Wierietielny forma Polki aż do Igrzysk Olimpijskich powinna stale rosnąć. Justyna udowadnia to kolejnymi wspaniałymi wynikami w konkursach Pucharu Świata, tak jak ten dzisiejszy w rosyjskim Rybińsku, gdzie Polka sprawiła sobie świetny prezent na urodziny pewnie pokonując rywalki w biegu łączonym i umacniając się na czele klasyfikacji Pucharu Świata. STO LAT Pani Justyno!

Coraz lepiej w Pucharze Świata w skokach narciarskich prezentuje się Adam Małysz. Polak po średnim występie w Turnieju Czterech Skoczni odpuścił sobie wyjazd do Sapporo, gdzie skoczkowie rywalizowali o kolejne punkty. Nasz Orzeł z Wisły udowodnił wczoraj, że jego forma również rośnie zajmując w Zakopanem piąte miejsce, z niewielką stratą do podium. Małysz jest istnym fenomenem skoków narciarskich. Pomimo kilku wpadek Polak od prawie dziesięciu lat utrzymuje się w ścisłej czołówce Pucharu Świata. Rosnąca forma musi budzić optymizm i nadzieję wśród polskich kibiców, że spełnią się marzenia Małysza o zdobyciu złotego medalu w Vancouver.

O medalu marzy także nasz biathlonista Tomasz Sikora. Po bardzo słabym początku sezonu wydaje się, że Polak powoli odnajduje formę z zeszłego sezonu. Przed dwoma tygodniami stanął wreszcie na podium pokazując, że będzie chciał się liczyć w walce o złote medale olimpijskie. Sikora po występie w Oberhofie postanowił nie startować w Ruhpolding i pojechał trenować do Anterselvy, gdzie w ten weekend odbywają się zawody Pucharu Świata. Polak w czwartkowym biegu spisał się nieźle uzyskując czternastą pozycję w biegu indywidualnym. Dziś Polak pobiegnie w biegu sprinterskim. Jeśli forma biegowa i strzelecka Polaka będzie dzisiaj dobra, to Sikora może po raz kolejny stanąć na podium w konkursie Pucharu Świata, o czym marzy z pewnością nie tylko on, ale i wszyscy jego kibice.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.