Facebook Google+ Twitter

Świetny występ Polaków w Łebie

Bardzo dobrze spisują polscy zawodnicy podczas Grand Prix windsurfingu Allegro Cup 2009, które odbywa się w Łebie. Po pierwszym dniu zawodów drugi w klasyfikacji generalnej mężczyzn jest Przemysław Miarczyński, a czwarty Paweł Hlavaty.

Na zdjęciu Przemysław Miarczyński (POL), drugi w klasyfikacji generalnej po 1. dniu Allegro Cup 2009. / Fot. Łukasz NazdraczewW klasyfikacji prowadzi obecnie Dennis Littel z Holandii, a trzeci jest bardzo dobrze znany w naszym kraju Steve Allen z Australii. Aktualny lider światowej klasyfikacji Formuły Windsurfing Gonzalo Costa Hoevel (ARG 3) z Argentyny zajmuje dopiero 9. miejsce, a najpopularniejszy polski zawodnik Wojtek Brzozowski po pierwszym dniu znajduje się dopiero na 14. pozycji. Niestety w czwartek z powodu bardzo zmiennego wiatru nie udało się zakończyć żadnego z wyścigów kobiet. Przed zawodnikami i zawodniczkami jeszcze 3 dni zmagań sportowców na „Plaży B” w Łebie. Zawody zakończą się w niedzielę 2 sierpnia.

Allegro Cup to jedne z najpopularniejszych na świecie zawodów rozgrywanych w tak zwanej w Formule Windsurfing. Pierwsza impreza odbyła się w 2005 roku w Chałupach, od 2006 roku najlepsi zawodnicy z całego świata spotykają się w Łebie. W tym roku, dzięki staraniom organizatorów zmagania w Łebie zostały zaliczone do serii Grand Prix.

Aktualności z zawodów, lista zawodników oraz szczegółowy program imprez towarzyszących dostępne są na oficjalnej stronie regat: allegrocup.pl

Pierwsza "piątka" klasyfikacji generalnej mężczyzn po 1 dniu Allegro Cup 2009:
1. Dennis Littel (HOL)
2. Przemysław Miarczyński (POL)
3. Steve Allen (AUS)
4. Paweł Hlavaty (POL)
5. Martin Ervin (EST)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.