Facebook Google+ Twitter

Święto 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia

Data 19 października to wyjątkowa data dla żołnierzy z sieradzkiej jednostki. Tego dnia powracamy wszyscy do roku 1935, właśnie wtedy do Sieradza wkroczył 31. pułk Strzelców Kaniowskich i od tego czasu liczymy datę powstania Garnizonu Sieradz.

Emblemat 15 SBWD / Fot. Piotr AndrzejakNajbliższy poniedziałek będzie obfitował w uroczystości związane z Sieradzką Brygada, o godz. 13 w Kościele Garnizonowym przy ul. Tadeusza Kościuszki odbędzie się uroczysta msza święta. Po zakończeniu mszy świętej uroczystość przeniesie se do Teatru Miejskiego, gdzie dla zaproszonych gości są przewidziane podziękowania i wyróżnienia.

Od godz. 13 na placu przed Teatrem Miejskim, zostanie zorganizowana wystawa sprzętu łączności na wyposażeniu brygady i tradycyjnie będzie można spróbować żołnierskiej grochówki. Jak co roku w dniu święta 15. SBWD zostanie zorganizowany Dzień Otwartych Koszar w godz. 8-13 dowódca 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia i jej żołnierze zapraszają wszystkich chętnych mieszkańców i gości do odwiedzenia brygady, gdzie będzie można zapoznać się z historią i tradycjami Garnizonu Sieradz, oraz zobaczyć codzienne życie żołnierzy naszej jednostki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.