Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21086 miejsce

Święto Chleba i Piernika w Jaworze od dziś do niedzieli

W dniach 28 - 30 sierpnia 2015 r. odbywać się będzie Święto Chleba i Piernika w Jaworze. Gwiazdami muzycznymi bedą: Ewelina Lisowska i MROZU. Pojawi się także mistrzyni sztuki kulinarnej i cukiernictwa Anna Starmach.

 / Fot. Fot. Plakat imprezkiW dniach 28 - 30 sierpnia 2015 r. w Jaworze odbywać się będzie Święto Chleba i Piernika na jaworskim rynku.

Święto Chleba i Piernika wyrosło z tradycji jaworskiej ziemi, z bogato zapisanych kart historii, których materialne ślady w piastowskim Jaworze każdy może zobaczyć, a nawet ich dotknąć. To kontynuacja dorobku naszych przodków i część naszej tożsamości, religii i kultury, nieodłącznie związana z Jaworem od niemal 700 lat wstecz…

Święto Chleba i Piernika, będące kontynuacją Międzynarodowych Targów Chleba łączy sztukę i najwyższy kunszt piekarniczy z różnorodnością smaków, gatunków i metod wypiekania. W roli głównej – jaworski chleb. Jego siła tkwi w smaku, odpowiednia miękkość, właściwa kruchość, przyjemny zapach, ale przede wszystkim skład i receptura, tak dalekie od wielkoprzemysłowych produkcji.

Oprócz chleba podczas święta będzie można spróbować dobrych pierników o świetnym smaku i zapachu cynamonu i innych przypraw korzennych.

Podczas imprezy nie będzie brakować atrakcji dla miłośników słodkości i dzieci. Podczas animacji powstają niezwykłe torty i ciasta, własnoręcznie można nauczyć się je przyozdabiać korzystając z profesjonalnych rozwiązań. W dłoniach cukierników powstają postaci z bajek i baśni, kolorowe kwiaty, perły, zwierzątka. Ile dzieci, tyle pomysłów!

W trakcie 3 dni imprezy będzie miał miejsce wypiek najdłuższego piernika w polsce, a także wypiek chleba na żywo oraz wybór piekarza roku i wybory Miss Jawora i twarzy Święta Chleba i Piernika - o tytuł Miss piastowskiego grodu oraz Miss Piekarzy i Cukierników.

Gościem podczas imprezy będzie Anna Starmach – mistrzyni sztuki kulinarnej, absolwentka szkoły kucharskiej Le Cordon Blue w Paryżu, jurorka programu Masterchef i prowadząca program Pyszne 25. Pani Ania zaprosi wszystkich w krainę wykwintnych smaków, które można i należy łączyć z chlebem. Na deser – jak przystało na święto piernika – będzie piernik w nowej odsłonie.

Nie zabraknie takżę gwiazd muzycznych - bo na scenie pojawią się dwa mocne głosy, gwiazdy polskiej muzyki:
- w piątek 28 sierpnia 2015 r. - Mrozu (godz. 21.00) i
- w sobotę 29 sierpnia 2015 r. - Ewelina Lisowska (godz. 21.00).

Innych atrakcji także nie zabraknie dlatego serdecznie zapraszam w imieniu swoim i organizatorów do Jawora!!!!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.