Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26569 miejsce

Święto Chleba w Muzeum Wsi Radomskiej

W niedzielę 5 września na terenie Muzeum Wsi Radomskiej odbędzie się Święto Chleba. Rozstrzygnięcie konkursu na wieniec dożynkowy, występy kapeli ludowych i zespołów muzycznych - to tylko niektóre punkty przygotowanego na niedzielę programu.

Wieniec dożynkowy / Fot. wikipedia.plUroczystości rozpoczną się mszą świętą o godz. 10. Potem nastąpi rozstrzygnięcie konkursu "Tradycyjny Wieniec Dożynkowy", a liczne zespoły i kapele regionalne będą umilać czas przybyłym gościom. Wystąpią m.in.: Zespół Pieśni i Tańca "Ziemia Żywiecka", zespół "Orkiestra dni naszych" czy kapela braci Tarnowskich. Ciekawym wydarzeniem będzie korowód wieńców dożynkowych, który jest jednym z najważniejszych elementów tradycji polskiej wsi.

Po raz pierwszy w Radomiu Święto Chleba zostało zorganizowane przez Radomski Cech Piekarzy, który w tym roku obchodzi 250 rocznicę potwierdzenia swojego statutu przez króla Augusta III Sasa. Dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej Ilona Jaroszek podkreśliła w najnowszym numerze "Tygodnika Radomskiego", że "Święto Chleba jest nie tylko okazją do zaprezentowania tradycji i osiągnięć radomskich piekarzy, ale również właściwym momentem na podziękowanie za rolniczy trud, bez którego nie byłoby z czego chleba wypiekać".

Patronat nad tegorocznymi uroczystościami objęli: Biskup Diecezji Radomskiej, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Minister Zdrowia, Marszałek Województwa Mazowieckiego i Prezydent Miasta Radomia.

Więcej informacji dotyczących Święta Chleba na stronie Muzeum Wsi Radomskiej:
http://www.muzeum-radom.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.