Facebook Google+ Twitter

Święto designu w Poznaniu. Po raz trzeci odbędzie się Arena Design

25 maja rozpoczęła się trzecia edycja Arena Design. Wydarzenie potrwa do soboty na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

regał na książki proj. Aleksandra Gnielka / Fot. Judyta KąkolTo czterodniowe święto dla wszystkich fanów designu nie tylko z Poznania i Wielkopolski. W tym roku, podobnie jak podczas poprzednich edycji organizatorzy zaprosili wyjątkowych gości specjalnych: architekta Wolfa D. Priksa, projektanta Wernera Aisslingera oraz założyciela legendarnego studia Frog Design, Hartmuta Esslingera. Być może nazwiska te niewiele mówią osobom niezainteresowanym, jednak dla którzy pasjonują się tematyką, są to światowe marki.

Obszar wydarzenia podzielony został na kilka stref. W strefie wiedzy znajdziemy wydawnictwa branżowe. Strefa edukacji będzie miejscem promocji uczelni wyższych oraz prezentacji ich  / Fot. Judyta Kąkoldokonań. W strefie kreatywni zaprezentują się instytucje, profesjonaliści oraz młode pokolenie. Wreszcie w strefie forum odbywać będą się wykłady i dyskusje z zaproszonymi gośćmi.

Targi to nie tylko ekspozycja wzornictwa, wykłady, ale także wystawy towarzyszące w różnych miejscach Poznania, konkursy, a nawet gra miejska.

26 maja odbędzie się "koktajl z designerem", czyli uroczyste otwarcie wystawy Designer roku 2010 z udziałem Tomasza Augustyniaka laureata tego tytułu. Ostatni dzień będzie otwarty dla publiczności. Zaplanowano wtedy również grę miejską o tematyce wzornictwa przemysłowego i architektury.

Arena Design chociaż skromna powierzchniowo, jak na możliwości MTP jest doskonałą możliwością na osobiste spotkanie z designem. Niektóre obiekty swoją ekspozycję przypominają wręcz eksponaty muzealne, co podkreśla rolę designu jako łącznika między dziełem sztuki a przedmiotem użytkowym.
 / Fot. Judyta Kąkol / Fot. Judyta Kąkol / Fot. Judyta Kąkol / Fot. Judyta Kąkol / Fot. Judyta Kąkol

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.