Facebook Google+ Twitter

Święto doktora Antoniego Troczewskiego w Kutnie

W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Kutnie, przy ulicy Kościuszki, odbył się w poniedziałek dzień patrona. Placówka ta nosi imię doktora Antoniego Troczewskiego. Na sali gimnastycznej odbyły się najróżniejsze konkursy, m.in. na najlepszego sobowtóra Troczewskiego oraz na najpiękniejszy wykonany własnoręcznie jego portret.

Sobowtóry doktora Antoniego Troczewskiego / Fot. Anna SzadkowskaTroczewski urodził się 1 czerwca 1861 roku. 1 czerwca 1995 roku szkole przy ulicy Kościuszki nadano imię doktora Antoniego Troczewskiego. Z tej okazji, co roku, odbywają się najróżniejsze imprezy w szkole. Co zaś wyjątkowo cieszy uczniów, nie odbywają się też wtedy zajęcia.

W poniedziałek w sali gimnastycznej o godzinie 9, odbyła się akademia, podczas której ogłoszono wyniki konkursu na sobowtóra Troczewskiego. Miejsce miał również konkurs plastyczny i literacki. Zabawy cieszyły się dużą popularnością. - Myślę, że ta akademia to dobre rozwiązanie, ponieważ wielu młodych moich kolegów poprzez zabawę właśnie dowie się, jaki był doktor. Takie dni powinny być organizowane częściej, by przypominać o tej ważnej dla miasta osobie - mówi Wiadomościom24.pl uczennica pierwszej klasy, Ewa Śledzicka.

Zasłużona osoba dla Kutna

Dr Antoni Troczewski naszkicowany przez uczennicę Zespołu Szkół Zawodowych nr 2. / Fot. Anna SzadkowskaDoktor Antoni Troczewski urodził się 1 czerwca 1861 roku w Łomży, zaś zmarł 22 września 1928 roku w Kutnie. Do Kutna przeprowadził się w 1891 roku i początkowo pracował jako wolontariusz, lekarz nieetatowy, a następnie został pierwszym dyrektorem szpitala św. Walentego. Jego szpital zyskał miano najlepszej placówki medycznej w Królestwie Polskim. Doktor Troczewski organizował często zjazdy lekarskie. U swoich pacjentów zyskał popularność, wsparcie oraz co ważne, ludzie nazywali go orędownikiem bezpłatnego lecznictwa szpitalnego.

Żona Troczewskiego nie była zachwycona Kutnem, lecz specjalnie dla niego przeprowadziła się do tego miasta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.