Facebook Google+ Twitter

Święto drogownictwa na Targach AUTOSTRADA-POLSKA w Kielcach

Tony sprzętu, największe światowe koncerny i marki - to wyznacznik wielkiej imprezy branży budownictwa drogowego. Od 10 do 13 maja, XVII edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA odbywała się w Kielcach.

Jedno ze stoisk podczas Targów AUTOSTRADA-POLSKA / Fot. Marcin IwanNa terenach wystawowych Targów Kielce równolegle odbywały się także imprezy towarzyszące: VII Międzynarodowe Targi Infrastruktury, Salon Technologia i Infrastruktura Lotnisk TRAFFIC-EXPO-TIL oraz Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych MASZBUD. Dzięki intensywnym przedsięwzięciom, jakie podejmują organizatorzy kieleckich targów, zapraszając coraz większą ilość wystawców, Targi Kielce awansowały do grona najważniejszych ośrodków wystawienniczych w Polsce Środkowo-Wschodniej.

Jest to wydarzenie obowiązkowe dla każdego, kto interesuje się wszelkimi nowinkami, innowacjami i technikami niezbędnymi przy budowie autostrad i dróg ekspresowych. Do Kielc po raz kolejny zawitało ponad 800 przedstawicieli branży budownictwa drogowego. Prezentujące się firmy to min. dostawcy materiałów i nowoczesnych rozwiązań technologicznych, najlepsi producenci sprzętu budowlanego i maszyn nie tylko z Polski, ale też z innych krajów: Szwecji, Turcji, Wielkiej Brytanii, Austrii, Belgii, Chin, Czech, Danii, Finlandii, Niemiec, Słowacji, Holandii, Luksemburga, Szwajcarii, Hiszpanii, Francji.

Targi Autostrada Polska. Zobacz zdjęcia!Na targach AUTOSTRADA-POLSKA prezentowano wszelkiego rodzaju maszyny / Fot. Marcin IwanNa powierzchni blisko 33.000 metrów kwadratowych swoją ofertę przedstawiały przedsiębiorstwa związane z inżynierią ruchu, bezpieczeństwem drogowym i budownictwem. Na stoiskach wystawowych pojawiły się materiały i surowce do budowy dróg, urządzenia do znakowania, ciężkie maszyny i części infrastruktury związane z eksploatacją dróg.

Jako, że prestiż drugich co do wielkości w Europie targów tego typu wzrasta, organizatorzy zadbali o atrakcje, min. pokazy dynamiczne gigantycznych maszyn. Na stoisku firmy Volvo po raz pierwszy odbywały się dynamiczne pokazy maszyn Volvo, demonstracje nowych silników i nowoczesnego systemu Care Track oraz jazdy w symulatorach maszyny Volvo. Ponadto kieleckie targi prezentowały np. zestaw lekkich szalowań do wykopów linowych i mobilną, kontenerową wytwórnię betonu.

Podczas otwarcia targów wręczono nagrody Instytutu Badawczego Dróg i Mostów, Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa oraz magazynów "Polskie Drogi" i "Autostrada". Oficjalne uroczystości otwarcia dokonały się przy udziale władz państwowych i regionu, firm z branży i przedstawicieli mediów.

Targi kieleckie to nie tylko wystawcy i ich stoiska, ale także liczne konferencje, np. sympozjum dotyczące skutecznego obniżania natężenia hałasu czy związane z bezpieczeństwem ruchu w komunikacji lądowej. Istotna była także konferencja proekologiczna dotycząca zieleni autostradowej: przygotowania i wykonania nasadzeń towarzyszących drogowym obiektom inżynierskim, efektywnych metod biostabilizacji i zazieleniania skarp, nasypów i powierzchni drogowych.

Targi AUTOSTRADA-POLSKA, TRAFFIC-EXPO-TIL oraz MASZBUD objęli patronatem Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Drogownictwa, Ministerstwo Infrastruktury, Główny Inspektor Pracy i Polski Związek Pracodawców Budownictwa. Było to wielkie święto budownictwa drogowego, które odwiedziło ponad 20. 000 osób, co świadczy o jego randze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Przemysław Grzywa
  • Przemysław Grzywa
  • 02.06.2011 12:51

Zgadzam się z Kudem, jasne jest że Redakcja nie była obecna na targach. Jako jeden z Wystawców mam mniej entuzjastyczne odczucia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kud
  • Kud
  • 18.05.2011 15:17

"to wyznacznik wielkiej imprezy", "dzięki intensywnym przedsięwzięciom, jakie podejmują organizatorzy kieleckich targów", "jest to wydarzenie obowiązkowe dla każdego, kto interesuje się wszelkimi nowinkami, innowacjami i technikami", "prezentujące się firmy to (...) najlepsi producenci sprzętu budowlanego i maszyn nie tylko z Polski, ale też z innych krajów", "było to wielkie święto budownictwa drogowego, które odwiedziło ponad 20. 000 osób, co świadczy o jego randze".
Trochę dużo takich subiektywnych opinii jak na tekst czysto informacyjny :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Raczej tekst czysto informacyjny, bo taki był jego cel.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kud
  • Kud
  • 18.05.2011 10:34

Laurka brzmiąca jak gotowy materiał przesłany przez organizatora targów :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.