Facebook Google+ Twitter

Święto dwóch Królowych

Dwie Madonny, dwie uroczystości, 80 tysięcy fanów na Bemowie i 100 tysięcy wiernych na Jasnej Górze. Różne nadzieje i oczekiwania, odległe miejsca wydarzeń, ale jedna data, która wywołała tak wiele negatywnych emocji. I po co?

Madonna królowa popu, przyciągnęła na warszawskie Bemowo 80 tysięcy fanów, tymczasem 100 tysięcy wiernych udało się na Jasną Górę, by uczcić tam Madonnę Królową Polski. Nikt nikomu nie przeszkadzał, mimo że katoliccy fundamentaliści znani ze swej tolerancji wobec bliźnich, zapowiadali akcję protestacyjną. Skończyło się jednak na słowach i trudno się dziwić, że padły one na Jasnej Górze z ust najznamienitszych hierarchów, gdyż królowa popu nieraz wykorzystywała religijną symbolikę w swych kontrowersyjnych występach.

Z pewnym niepokojem obserwowałam walkę poddanych z obu królestw, ścierających się w słownych potyczkach przez ostatnie tygodnie, ale wczoraj odetchnęłam z ulgą. Nikt nikogo nie pobił ani nie znieważył i w prawdzie z jednej ze stron padły być może niepotrzebne słowa krytyki, to mimo wszystko okazało się, że w jednym dniu dwie różne Madonny mogą niezależnie od siebie świętować, nie przeszkadzając przy tym sobie i swym poddanym. Po co więc były te wszystkie spory skoro i tak oba wydarzenia ocenili ich uczestnicy i obserwatorzy, wyciągając wnioski na przyszłość dla siebie a nie by narzucać je innym? To, że na następny koncert Madonny królowej popu udadzą się tłumy jest tak samo pewne, jak to, że za rok Madonnę na Jasnej Górze odwiedzą tak samo liczne pielgrzymki, jak w latach poprzednich. Nie zmieni tego ani niechęć hierarchów do świeckiej Madonny, ani obojętność jej fanów wobec religii. I tak być powinno, bo na tym polega demokracja i wolność, by ludzie mogli wybierać bez niczyich nacisków, czy np. w inne święto udać się na pochód i słuchać przemówień z trybuny czy iść na procesję i słuchać kazania z ambony.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.