Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3624 miejsce

ŚWIĘTO E-SPORTU W KATOWICACH

Pamiętam ten dzień jak pierwszy raz szedłem do Spodka bez zakupionego biletu i się oczekiwało na wejście rozmawiając z ludźmi o grach komputerowych czy o YouTuberach Z roku na rok zainteresowanie rosło.

Intel Extreme Master Katowice / Fot. katowice.naszemiasto.plWirtualny świat w grach
Pula nagród wzrosła do 2,6 MLN złotych. Turniejem gier zaczął się w sobotę 11. edycja finałów Intel Extreme Masters
Katowice stało miastem gdzie odbywa się prestiżowy turniej gamingowy. Cały turniej zostały podzielony na dwa weekendy. W pierwszym zostaną rozegrane turniej w grze "League of Legend, w kolejnym "CS" i "StarCraft2."
Władzę organizujące cała scenę w Katowicach postanowili rozegrać Intel Extreme Masters na dwie tury w celu zmieszeniu kolejek i jak również mieć czas na solidnym przygotowaniu całej imprezy by nie popełnić jak najmniej błędów od strony organizatora. Cały event rośnie wprost w expressowym tempie. To pokazuje się jakie w przyszłości mogą powstać nowe dyscypliny sportowe a szczególnie w Polsce cały świat gamingowy staje jeszcze bardziej popularny niż turniej siatkówki w Katowicach.

Niektórzy ludzie którzy pasjonują się dana dziedziną jak gry postanowili opuścić swoje miejsce zamieszkanie by zobaczyć w sobotę zmagania graczy, pod Spodkiem więc postanowili gromadzić się już od samego poranka.
- Jestem wielkim fanem gier, gram w wolnej chwili. Szkoda przegapić taką imprezę kiedy możesz sobie pograć z ludźmi i spotkać się z YouTuberami . Jestem tu już po raz piąty, śledzę IEM od pierwszej edycji w Katowicach. Jest tu niesamowity klimat powiedział Adrian z Katowic.
MUSISZ TAM BYĆ!
W danym wydarzeniu wzięło udział ponad 113 tysięcy osób, a w internecie turniej oglądało około 34 mln użytkowników. Dla osób, które postanowiły zrezygnować z stania w długiej kolejce, przygotowano bilety wcześniejszego wstępu. Jednodniowe wejściówki kosztowały 49 zł, karnety dwudniowe zaś 79 zł. Większość z nich rozeszła się już kilka miesięcy temu. Niektóre bilety wcześniejszego wstępu na były zdecydowanie droższe i dochodziły nawet do 4 tys. zł. Karnety God Mode zapewnią jednak uczestnikom IEM nocleg w pięciogwiazdkowym hotelu Diament, dostęp do strefy VIP i wiele innych atrakcji jakich smakoszy świata technologicznego mogą posmakować.
LICZBY SAME MÓWIĄ ZA SIEBIE
Organizatorzy po przeanalizowaniu zainteresowania ile osób przyszło na dane wydarzeniu stwierdzają że tegoroczny finał IEM na dwa weekendy skłoniło ich rekordowe zainteresowanie poprzednią edycją. To ukłon w stronę naszych widzów, którzy przybyli do Katowic z różnych stron świata. Finały IEM cieszą się dużą popularnością wśród Czechów, Niemców, Słowaków, Rosjan, Francuzów i Norwegów. To dowód na to, jak silną marką na mapie światowego e-sportu jest IEM – podkreślił Adrian Kostrzębski, PR Manager firmy ESL, która organizuje imprezę.
RAJ DLA POKOLENIA Y
Chociaż nie mam już czasu kiedy sobie pograć w grę bo z większym wiekiem zmieniają się poglądy i inne obowiązki do wypełnienia to trzymam kciuki nadal za IEM. Ciekawi mnie tylko jak dalej będzie to wyglądało. Wcześniej zawody w Counter-Strike były organizowanie w małych pomieszczeniach a w chwili obecnej jest napełniona popularnością.
Namawiam was żebyście wszystko zobaczyli na własne oczy i zabrali swoich znajomych gdzie możecie spotkać się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach a jak coś wam wypadnie to pozostaje Internet jako LIVE z wydarzenia. Do oglądania nie zapomnijcie o pizzy czy grzankach z pestem i mozzarela posypana papryką.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.