Facebook Google+ Twitter

Święto Europy i Śląskie Nagrody Jakości

Współautorzy: Barbara Podgórska

Odegraniem "Ody do radości" rozpoczęła się coroczna uroczysta gala, podsumowująca XIV edycję Konkursu Śląska Nagroda Jakości oraz II edycji Programu Stawiamy na Jakość.

 / Fot. Barbara PodgórskaUroczystość organizowana przez Regionalną Izbę Gospodarczą w Katowicach odbyła się w hotelu Arsenal Palace w Chorzowie, a przybyło na nią prawie 200 gości. Parlamentarzystów, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, reprezentantów nauki, oświaty, kultury i sztuki, a przede wszystkim ludzi świata biznesu.

 / Fot. Barbara PodgórskaNieprzypadkowo Śląskie Nagrody Jakości wręczane są w dniu święta Europy, 9 maja, bowiem jak powiedział Tadeusz Donocik, prezes RIG i przewodniczący kapituły, wstąpienie Polski do Unii Europejskiej wniosło nową jakość w nasze życie społeczne i gospodarcze.

 / Fot. Barbara PodgórskaŚląska Nagroda Jakości jest wyróżnieniem wyjątkowym. Nie ma bowiem charakteru uznaniowego. Aby na nią zasłużyć, trzeba spełnić określone w regulaminie, wysokie kryteria jakościowe i poddać się procesowi wersyfikacji, dokonywanemu przez kwalifikowanych kontrolerów wyznaczonych przez kapitułę.
Została pomyślana jako narzędzie, służące integracji środowisk gospodarczych województwa śląskiego oraz promowanie projakościowych osiągnięć przedsiębiorstw i instytucji. Cały konkurs upowszechnia nowoczesną filozofię zarządzania przez jakość – TQM oraz premiuje liderów, którzy realizują tę koncepcję.

Z kolei program "Stawiamy na Jakość" adresowany jest do firm i organizacji o wdrożonym Systemie Zarządzania Jakością, dla których nadrzędnym dążeniem jest dbałość o jakość usług i produktów oraz wprowadzonych standardów zarządzania. oraz certyfikatów II Edycji Programu „Stawiamy na Jakość”.

Statuetki i dyplomy Śląskiej Nagrody Jakości w kategorii zespołowej odebrali: KW SA Oddział KWK "MARCEL", Urząd Miejski w Jaworznie oraz Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Dodatkowo Dyrektor Zarządu dróg Wojewódzkich został uhonorowany Statuetką Znakomitego Przywódcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.