Facebook Google+ Twitter

Święto fanów lekkiej atletyki

Dziś w Berlinie rozpoczęły się kolejne mistrzostwa świata w lekkiej atletyce. W godzinach przedpołudniowych odbyły się kwalifikacje w kilku konkurencjach. Doskonale spisał się nasz mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski.

Usain Bolt po zwycięstwie w biegu na 200 metrów. Ostrawa - 2006 rok / Fot. TerbertNie ma co ukrywać, że w obecnej formie jest on głównym faworytem do zwycięstwa w wieczornym finale. Głęboko wierzę, że rozegra się po mojej myśli i ponownie będziemy się radować złotym medalem naszego kulomiota. Przypomnę tylko, że byłby to nasz drugi mistrz świata w tej konkurencji po Edwardzie Sarulu, mistrzu świata z 1983 roku.

Wydarzeniem dla mnie był oczywiście występ Usaina Bolta w eliminacjach stumetrówki. Obserwuję jego karierę już od kilku lat i jestem pod wrażeniem jego ogromnego talentu. Chwała jemu i jego trenerowi, że talent nie został zmarnowany lecz tak wspaniale rozwinięty. Mam satysfakcję, że obserwowałem jego występy "na żywo" już trzykrotnie, na mityngu w Ostrawie. W ubiegłym roku miałem okazję osobiście pogratulować mu rekordu świata na 100 metrów. Otrzymałem także autograf. Wówczas jeszcze nie był tak wielką gwiazdą. Olimpiada w Pekinie i jego wspaniałe występy oraz rekordy były dopiero przed nim. W tym roku, w Ostrawie widziałem już supermistrza ale nie zarozumialca. Pozostał sobą. Nadal bawi go sport, bawi go kontakt z publicznością. Uwielbia show. Po tym co widziałem w eliminacjach uważam, że jest w wielkiej formie. Dla niego ten występ był zwykłą przebieżką. Inni zwycięzcy biegów eliminacyjnych uzyskiwali podobne rezultaty ale gołym okiem widać było ich wysiłek i walkę o dobry wynik. Jedynie Asafa Powell próbował pobiec zupełnie luźno ale dla niego o mały włos nie skończyło się to fatalnie. Wbrew pozorom eliminacje czasami kończą się sensacyjnymi rezultatami. Liczę więc na kolejne zwycięstwa i rekordy Usaina Bolta.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.