Facebook Google+ Twitter

Święto filatelistów w Rudzie Śląskiej. Relacja

Współautorzy: Barbara Podgórska

Z okazji Światowego Dnia Poczty i Znaczka Pocztowego, w restauracji „Zajazd Rudzki” spotkali się członkowie i sympatycy Polskiego Związku Filatelistów z Oddziału w Rudzie Śląskiej.

Przy kawie, kołoczach i lodach rajcowali o własnych dokonaniach, śledząc kątami oczu specjalnie przygotowaną prezentację multimedialną. Wszyscy obecni otrzymali jubileuszowe filatelia, kopertę z wizerunkiem najstarszej poczty w Wirku i stosownymi stemplami.

Honory gospodarza pełnił Adam Sito, wiceprezes zarządu oddziału, godnie zastępując nieobecną szefową, Jadwigę Ostraszewską. W atmosferę spotkania wprowadził Andrzej Osman, przypominając historię światowej i polskiej filatelistyki, natomiast Asia Wołodko odczytała Odę do znaczka, wiersz Mariana Makuli. Odtąd atmosfera stała się tak miła, że mógłby zabrzmieć wspólny śpiew: Bo wszyscy znaczkowcy to wielka rodzina

 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. PodgórskiAle stawało się jeszcze cieplej. Julka Roszkowska, laureatka 49. edycji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Filatelistycznego „Mazury Cud Natury”, odebrała list gratulacyjny, wystosowany przez Grażynę Dziedzic, prezydent miasta, wcześniej oczytany przez Urszulę Dworaczek z Wydziału Kultury, zarazem prezeskę Kola PZF w Urzędzie Miasta. Mało tego, sam prezes Zarządu Głównego PZF, Henryk Monkos, z asystą Andrzeja Słodzińskiego wręczył Julce srebrną Młodzieżową Odznakę PZF.

 / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. PodgórskiPotem urodzinowy adres i dyplom z rąk Romana Pawliszaka odebrali przedstawiciele Rudzkiego Towarzystwa Przyjaciół Drzew, partnerskiej organizacji, obchodzącej z końcem września jubileusz 5-lecia. Podziękowania za współpracę wraz z bukietem kwiatów przekazano również przedstawicielce pocztowców, Bogusławie Piwowarczyk, naczelnikowi Oddziału Pocztowego nr 1 w Zabrzu.

Czytaj więcej -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

filatelista
  • filatelista
  • 10.10.2011 20:59

Sebastianie, masz ogromny problem i to problem z samym sobą.....

Komentarz został ukrytyrozwiń
ja
  • ja
  • 10.10.2011 20:58

Sebastianie, masz ogromny problem i to problem z samym sobą.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będąc dzieckiem, też zbierałem znaczki. Z braku środków najczęściej te paczkowane, stemplowane, made in CCCP. Ale wyrosłem z tego.
"Znaczkowcy" są jak dzieci. Nie wyrośli z dziecinnych pasji - jak nie wyrósł z dzieciństwa Piotruś Pan, przynajmniej jakiś czas. Tkwią w swojej Nibylandii.
Piszę bez złośliwości, jako "błądzący", który ich nie rozumie, bo ma inne pasje. Podobnie jak nie rozumiem wędkarzy. Tym większy podziw, że w czymś tak banalnym - dla mnie banalnym - znajdują sens.
Chodź z drugiej strony, gdzieś w wersalce mam jeszcze jakiś klaser ze znaczkami. Może ucieknę na chwilę w Nibylandię?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.