Facebook Google+ Twitter

Święto filmu w Ostrowcu Świętokrzyskim

Już w przyszły piątek, 24 października 2014 roku rozpoczną się w kinie Etiuda XV Ostrowieckie Spotkania Filmowe. Potrwają tydzień, podczas którego miłośnicy kina artystycznego zobaczą pięć filmów.

Plakat XV Ostrowieckich Spotkań Filmowych. / Fot. www.kino.etiuda.o-c.plZabraknie wśród nich wyjątkowo reprezentantów polskiej kinematografii, co spowodowane jest faktem, iż bezpośrednio przed OSF w ostrowieckim kinie grano premierowo dwie najznakomitsze produkcje rodzimego filmu: "Miasto 44" Jana Komasy i "Bogowie" Łukasza Palkowskiego.

Tegoroczne Ostrowieckie Spotkania Filmowe rozpocznie film produkcji USA "Zostań, jeśli kochasz" w reżyserii R.J. Cutlera. Bohaterką filmu jest Mia Hall (gra ją Chloë Grace Moretz), nieśmiała, niezwykle utalentowana dziewczyna, która stoi przed najtrudniejszym życiowym wyborem. Jeśli zdecyduje się opuścić dom by podążać za muzycznymi marzeniami, straci miłość swojego życia. Wszystko zmienia się w wyniku pewnego wydarzenia, a Mia zawieszona przez jeden dzień między życiem a śmiercią musi zdecydować, po której stronie zostanie. Kino Etiuda w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na XV Spotkania Filmowe. / Fot. Krzysztof Krzak

Tego samego dnia wyświetlony zostanie także szwedzko - chorwacki film "Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął" w reżyserii Roberta Gustaffsa. Bohater filmu, Allan Karlsson, pomimo setki na karku, wciąż cieszy się doskonałym zdrowiem. Podczas, gdy personel szykuje dla niego wielkie przyjęcie urodzinowe, on wyskakuje przez okno i brawurowo ucieka z ośrodka, inicjując serię zabawnych i zaskakujących zdarzeń.

Jednym z filmów XV OSF w Ostrowcu Świętokrzyskim będzie Furia z Bradem Pittem. / Fot. materiał prasowyPierwszego dnia XV OSF odbędzie się też premiera amerykańskiego dramatu wojennego "Furia" wyreżyserowanego przez Davida Ayera. Akcja dzieje się w kwietniu 1945 roku, kiedy wojska alianckie przygotowują swój ostateczny atak na europejskim teatrze wojny. Zahartowana w boju załoga czołgu Sherman pod dowództwem sierżanta Wardaddy'ego (w tej roli: Brad Pitt) znajduje się na tyłach wroga. Żołnierze podejmują heroiczną decyzję przeforsowania linii ognia i wkroczenia do serca nazistowskich Niemiec. Wardaddy i jego ludzie muszą stanąć do walki z liczniejszymi oddziałami wroga.

W programie XV Ostrowieckich Spotkań Filmowych znajdzie się także hiszpańsko - amerykański obraz "Gdy budzą się demony". Scenarzysta i reżyser, Roland Joffe opowiada w nim historię dziennikarza, Roberta Torresa, który wyrusza w podróż do Hiszpanii, gdzie ma się spotkać z ojcem i szukać materiału do swojej książki. "Wydawać by się mogło, że to historia, jakich wiele. Ale nie wtedy, gdy bohaterem książki ma być Josemaria Escriva - założyciel Opus Dei. Całą historię spowija aura tajemnicy i po raz kolejny przekonujemy się, że w życiu prawdopodobnie nic nie dzieje się przypadkiem" - czytamy w opisie filmu, w którym grają: Charlie Cox, Wes Bentley i Dougray Scott.

Dzikie historie wyprodukował Pedro Almodovar. / Fot. materiał prasowyWydarzeniem ostrowieckiej imprezy filmowej będzie przedpremierowy pokaz nowego obrazu wyprodukowanego przez Pedra Almodovara, a wyreżyserowanego przez Damiana Szifrona "Dzikie historie". To komedia, w której sześciu na co dzień spokojnym osobom nagle puszczają nerwy. Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych powiedzą "dość!" i pokażą wszystkim swoje dzikie oblicze. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i będą walczyć o siebie, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem.

Szczegółowy program projekcji można znaleźć na zamieszczonym powyżej plakacie lub na stronie kina Etiuda w Ostrowcu Świętokrzyskim (www.kino.etiuda.o-c.pl). Ceny biletów: 14 zł (normalny) i 12 zł (ulgowy). Przewidziano również specjalne seanse dla młodzieży szkolnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.